3 medale Polski w Drużynowych Mistrzostwach Europy 2023!

1070

Złoto i dwa srebrne medale to dorobek polskich ekip w Drużynowych Mistrzostwach Europy 2023. Krążki wywalczyła drużyna kobieca w składzie: Natalia Sadowska (WKS Admirał Pcbest Szczecin) i Arleta Kosobudzka (SRW Rychlik). Nasze reprezentantki zwyciężyły w grze klasycznej, zaś w turniejach rozgrywanych tempem błyskawicznym i szybkim stanęły na drugim stopniu podium.

Mistrzostwa rozegrano w dniach 12-18 czerwca we włoskiej Follonice. Rywalizacja rozpoczęła się od turnieju głównego (tempo klasyczne, 80’+1′), który zakończył się 16 czerwca bardzo miłą informacją o pierwszym miejscu i tytule Drużynowych Mistrzyń Europy dla Polek. 17 czerwca partie znacznie przyspieszyły, bowiem grano tempem błyskawicznym (5’+3″), by 18 czerwca zwolnić odrobinę w grze szybkiej (15’+10″). Weekend przyniósł naszym reprezentantkom dwa drugie miejsca, gdzie ustępowały wyłącznie drużynie z Ukrainy.

Ekipa męska w składzie: Amadeusz Zyber-Moszak (UKS Roszada Lipno), Łukasz Kosobudzki (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki) i Mariusz Ślęzak (LKS Czarna Damka Lututów) w grze klasycznej zajęła piąte miejsce, w blitzu – siódme, a w kończącym zmagania rapidzie – szóste.