226 Uczestników XXI Mistrzostw Polski Szkół i UKS-ów!

390

Relacja przesłana przez Andrzeja Ziaję (UKS Komorzanka Komorze):

XXI MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ I UKS-ÓW W WARCABACH KLASYCZNYCH POD HONOROWYM PATRONATEM BURMISTRZA ŻERKOWA

TERMIN – 16-17.05.2024 r.

MIEJSCE – Żerków

ORGANIZATORZY – z up. Polskiego Związku Warcabowego organizatorem zawodów był UKS Komorzanka Komorze przy współpracy z Gminą Żerków, Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Żerków, Ośrodkiem Kultury i Rekreacji Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie i Wielkopolskim Związkiem Warcabowym.

W mistrzostwach wystartowało 226 zawodników z całego kraju. Turniej przeprowadzono w kategoriach: przedszkoli rocz. 2017 i młodsi, szkół podstawowych klas młodszych rocz. 2013-2016, szkół podstawowych klas starszych rocz. 2009-2012, szkół ponadpodstawowych rocz. 2004-2008 z podziałem na płeć. Dodatkowo prowadzono klasyfikację drużynową przedszkoli, szkół podstawowych klas młodszych i starszych, szkół ponadpodstawowych oraz Uczniowskich Klubów Sportowych.

Otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Żerków Michał Surma, który wcześniej rozegrał partię otwierającą turniej z zawodnikiem UKS Komorzanka Komorze Franciszkiem Żukrowskim (Mistrz Polski Juniorów do lat 13 w warcabach 64-polowych w grze błyskawicznej).

Komentarz: Cieszą sukcesy zawodników, szkół i klubu z gminy Żerków oraz powiatu jarocińskiego, a także pozytywne opinie uczestników dotyczące organizacji imprezy. W mistrzostwach wzięło udział 226 warcabistów i jest to rekord uczestników tego turnieju.

Klasyfikacja najlepszych w kategorii dziewcząt rocz. 2017 i młodsze:

  1. Aleksandra Kupś (Publiczne Przedszkole Żerków)
  2. Maria Łaźniak (ZSP Wilkowice)
  3. Teresa Bożejewicz (Publiczne Przedszkole Żerków)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii chłopców rocz. 2017 i młodsi:

  1. Bartosz Kasperski (ZSP Lipno)
  2. Oliwier Zabielski (Oddział Przedszkolny – SP nr 1 Łuków)
  3. Julian Zawitaj (Oddział Przedszkolny – SP Radzewo)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii dziewcząt rocz. 2013-2016:

  1. Danuta Bożejewicz (SP Żerków)
  2. Maria Noelle (SPTS Leszno)
  3. Marta Wieczerzak (SP Robakowo)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii chłopców rocz. 2013-2016:

  1. Adam Przydryga (SP Żerków)
  2. Wiktor Krela (SP Nowa Wieś)
  3. Filip Śniedziewski (SWSP Wiry)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii dziewcząt rocz. 2009-2012:

  1. Zofia Wideł (SP nr 3 Leszno)
  2. Magdalena Pauszek (SP nr 1 Wieleń)
  3. Nikola Filipiak (SP Komorze Przybysławskie)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii chłopców rocz. 2009-2012:

  1. Radosław Leśniewski (ZSP Wilkowice)
  2. Hugo Franek (SP nr 3 Leszno)
  3. Kacper Rogowski (SP Komorze Przybysławskie)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii dziewcząt rocz. 2004-2008:

  1. Patrycja Tomczak (ZSP nr 1 Jarocin)
  2. Agata Flisikowska (LO nr 1 Piła)
  3. Wiktoria Pawłowska (LO nr 6 Poznań)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii chłopców rocz. 2004-2008:

  1. Samuel Kątny (LO nr 6 Poznań)
  2. Mateusz Wysokiński (LO nr 2 Leszno)
  3. Kamil Flisikowski (LO Trzcianka)

Klasyfikacja najlepszych przedszkoli:

  1. Publiczne Przedszkole Żerków
  2. ZSP Wilkowice
  3. ZSP Lipno

Klasyfikacja najlepszych szkół podstawowych klas młodszych:

  1. SP Żerków
  2. SP Nowa Wieś
  3. SPTS Leszno

Klasyfikacja najlepszych szkół podstawowych klas starszych:

  1. SP Komorze Przybysławskie
  2. SP nr 3 Leszno
  3. SP Żerków

Klasyfikacja najlepszych szkół ponadpodstawowych:

  1. LO nr 6 Poznań
  2. ZSP nr 1 Jarocin
  3. LO nr 2 Leszno

Klasyfikacja najlepszych Uczniowskich Klubów Sportowych:

  1. UKS Roszada Lipno
  2. UKS Komorzanka Komorze
  3. MUKS Wieża Kórnicka Kórnik