Z nadziejami w Nowy Rok

888

Wszyscy mamy nadzieję na kolejne udane występy naszych warcabistów. Jednocześnie całe nasze środowisko jest mocno zatroskane pracami nad nową Ustawą o Sporcie.dyskusja pozwalają zachować umiarkowany optymizm w tej najważniejszej dla nas sprawie.

O ile obecnie jedynie próbuje się wykreślić nas z rejestru polskich związków sportowych, o tyle w projekcie UoS nie ma już żadnych wątpliwości – po prostu dyscypliny nie uznawane przez MKOl mają z tej listy zniknąć niezależnie od wszelkich innych okoliczności. Na początku roku odbyło się spotkanie w tej sprawie w Komisji Sportu Sejmu RP. Na spotkanie zaproszono również przedstawicieli pzs. Przebieg spotkania i

Niezależnie od działań nie do końca zależnych od nas musimy sami dbać o nasz związek. Zacznijmy od finansów. Bilans na rok 2013 nie jest jeszcze gotowy, ale wzorem ostatniego protokołu z posiedzenia Zarządu, wkrótce wszystkim zostanie udostępniona informacja na temat sposobu sfinansowania ostatnich naszych działań. W tej chwili możemy opublikować listę klubów które zapłaciły składki za rok 2013. Jeżeli są na tej liście jakieś nieścisłości, prosimy o kontakt na adres emailowy biura. Lista nie wygląda optymistycznie:

 1. Warmia i Mazury Olsztyn
 2. Victoria Białystok
 3. Łuczniczanka Bydgoszcz
 4. Kormoran Gizycko
 5. Jaćwing Suwałki
 6. KoMar Piekary Śląskie
 7. Podkarpacie Przemyśl
 8. Diagram Mińsk Mazowiecki
 9. SiN Razem Świecie
 10. Zuch Rychlik
 11. Mazovia Mińsk Mazowiecki
 12. Krajna Sępólno Krajeńskie
 13. Pitagoras Pęgów
 14. Złota Dama Grom Poczesna
 15. Admirał Szczecin
 16. MGOK Osieczna
 17. Gry Logiczne Wronki
 18. Unia Horyniec-Zdrój
 19. Cross Opole
 20. Hetman Lublin
 21. Roszada Lipno
 22. Pat Miejska Górka
 23. Zefir Janikowo
 24. Meteor Dachnów
 25. UKS Jeziorany
 26. Hetman Łuków
 27. Dolnośląski KKFSiTNiS Kłodzko
 28. Sokół Wrocław
 29. LZS Kuźnica Żelichowska
 30. GLZW Darłowo
 31. Struga Marki
 32. Lokator Gniezno
 33. Czarna Damka Lututów
 34. UKS Błyskawica Staniewice
 35. CROSS Kielce

Kluby których nie ma na liście prosimy o niezwłoczne wniesienie stosownej opłaty (250 zł) na konto PZWarc.  W najbliższych dniach do klubów zostaną wysłane również rachunki za składki w roku 2014. Środki  na naszą działalność są potrzebne. Zaczynamy od opłacenia składki do FMJD, oraz biegłego rewidenta (badanie bilansu jest wymogiem ustawowym!).

By usprawnić pracę Zarządu, oraz ułatwić też wszystkim zainteresowanym kontakt w konkretnej sprawie, dokonano bardziej precyzyjnego podziału obowiązków (szczegóły w załączonym pliku PDF). Dane kontaktowe do konkretnych osób znajdują się na stronach internetowych.