Weekend z warcabami w katowickim Spodku

890

Dzisiaj po południu turniejem “Warcabowe Lato w Spodku” zakończyliśmy dwudniową promocję warcabów, którą mieliśmy okazję przeprowadzić podczas IX Turnieju Szachowego Przyjaźni Polsko-Węgierskiej – jednej z największych europejskich imprez w szachach szybkich, pięknego, zorganizowanego na wysokim poziomie wydarzenia sportowego z udziałem obecnych i przyszłych szachowych mistrzów.

Na dobrze znanym obiekcie sportowym jakim jest katowicki Spodek warcabiści zachęcali uczestników wydarzenia do spróbowania swoich sił tym razem przy warcabnicy, rozegrano symultanę, przeprowadzono wiele ciekawych pokazów, a także rozmów – warcaby zostały zaprezentowane bardzo dużemu środowisku szachowemu jako inny sport umysłowy, który również może być ciekawy.

Dziękujemy Śląskiemu Związkowi Szachowemu i Wiceprezydentowi FIDE Panu Łukaszowi Turlejowi za zaproszenie, ciepłe przyjęcie i pomoc w promocji warcabów. Mamy nadzieję, że to nie koniec naszej współpracy i stworzymy w przyszłości ciekawe szachowo-warcabowe projekty.

Dziękujemy również warcabistom za zaangażowanie, poświęcony czas i promowanie warcabów jako sportu – udało się! 🙂