Warcaby na Targach Edukacyjnych w Poznaniu

766

W dniach 11-13 marca Międzynarodowe Targi Poznańskie gościły Targi Edukacyjne. Na tym niezmiernie ważnym, z punktu widzenia wprowadzania warcabów do szkół, wydarzeniu, nie zabrakło Polskiego Związku Warcabowego i promotorów warcabów.

Rok 2021 to bez wątpienia rok przełomowy dla popularyzacji i wzrostu popularności warcabów, szczególnie z uwagi na realizację projektu “Warcaby w mazowieckiej szkole”, dzięki któremu warcaby na szerszą skalę pokazały się w szkołach na Mazowszu. Po pozytywnym przyjęciu ze strony nauczycieli i przychylnych rekomendacjach ze strony współorganizatorów (Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego), Zarząd PZWarc podjął działania mające na celu eskalację na pozostałe województwa. Ich efektem był udział warcabów i warcabowych promotorów podczas Targów Edukacyjnych 2022.

W trakcie targów odbyły się między innymi:

  • wystąpienie Prezesa PZWarc podczas konferencji Dyrektorów Centrów Doskonalenia Nauczycieli,
  • wywiady z Arletą Flisikowską, Sylwestrem Flisikowskim i Damianem Reszką transmitowane w przestrzeniach targów,
  • pokazowa partia Arlety z Sylwestrem z komentarzem Damiana,
  • warcabowy wykład dla nauczycieli prowadzony przez Sylwestra.

Mamy ogromną nadzieję, że pokazanie warcabów z perspektywy korzyści, które niesie ze sobą uprawianie naszego pięknego sportu, przełoży się na wprowadzenie warcabów do szkół na terenie całego kraju.

Poniżej znaleźć można kilka zdjęć z wydarzenia. Po otrzymaniu pełnych materiałów (wywiady, partia pokazowa) udostępnimy je na stronie Związku.