W Murzasichle grała młodzież oraz seniorzy starsi

879

W dniach 21-25 kwietnia Murzasichle stało się warcabową stolicą Polski. Rozgrywane były tam Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Młodzieżowy Puchar Polski oraz 17. Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów Starszych. Ponad 170 zawodników z całej Polski rywalizowało w 6 kategoriach wiekowych podzielonych ze względu na płeć. Pierwszego dnia odbyły się rozgrywki w grze błyskawicznej, każdy z zawodników miał po 5 minut na rozegranie partii. Nie zanotowano jednak żadnych niespodzianek.

juniorzy starsi (ch-23)

Po rozegraniu mistrzostw w grze błyskawicznej w kolejnych dniach rozgrywane były mistrzostwa, w których każdy z zawodników na partię miał do dyspozycji pełne 90 minut. W grupach najmłodszych warcabistów zanotowano pierwsze niespodzianki. U chłopców do lat 13 poza podium znalazła się turniejowa ‘2’ – Karol Cichocki (Olymp Błonie), który niespodziewanie przegrał z Robertem Kaczmarskim (Mazovia Mińsk Mazowiecki). Wśród 16-latków rzutem na taśmę swoją grupę wygrał Oskar Budis (Sokół Wrocław), który w ostatniej rundzie pokonał Aleksandra Werelicha (Struga Marki). Więcej niespodzianek nie było, chociaż u seniorów starszych było blisko, gdyż po 6 rundach prowadził Andrzej Sosnowski (Hetman Lublin), jednak mocny finisz Stanisława Urbanka (Mazovia Mińsk Mazowiecki) zapewnił mu pierwszą lokatę. Warto dodać że w grupie juniorek starszych rywalizacja była bardzo zacięta i o kolejności miejsc na podium zadecydowało dopiero wyższe miejsce na liście rankingowej.