Tamara Tansykkuzhina obroniła tytuł Mistrzyni Świata w warcabach 100-polowych, Natalia Sadowska Wicemistrzynią!

1631

Wczoraj po jedenastodniowej warcabowej batalii poznaliśmy wyniki Meczu o Mistrzostwo Świata Kobiet w warcabach 100-polowych. Panie w całym turnieju rozegrały między sobą 9 partii klasycznych, 9 partii szybkich (w tym 2 w barażach) i 9 partii błyskawicznych (w tym 4 w barażach) – ostatecznie po wygranej w czwartej partii błyskawicznej w barażach tytuł obroniła rosyjska arcymistrzyni Tamara Tansykkuzhina.

Można zaryzykować stwierdzenie, że to był najpiękniejszy Mecz o Mistrzostwo Świata Kobiet w historii warcabów – pod każdym względem!

Rywalizacja w Meczu przebiegała bardzo dynamicznie, różnice punktowe były tak niewielkie, że ostatecznie o tytule zadecydowały baraże. Polka mimo prowadzenia przez cały Mecz niestety nie zdołała „dowieźć” do końca swojej przewagi i po emocjonujących 6 partiach dogrywki musiała uznać wyższość przeciwniczki. To był długi, trudny i bardzo męczący turniej, czego Panie na pewno odczuły skutki – ostatnia partia baraży zakończyła się o 22:10.

To wydarzenie na pewno do końca życia zapamiętają zawodniczki, ale liczymy na to, że również na długie lata zostanie w pamięci kibiców, tych w Polsce i na całym świecie – tych, którzy byli z Tamarą i Natalią codziennie w ciągu tych łącznie 27! partii, wspierając Panie w czasie relacji na żywo czy w social mediach.

To ogromne przedsięwzięcie odbiło się szerokim echem i to nie tylko za sprawą „flagowego incydentu” ale przede wszystkim za sprawą emocjonującej sportowej rywalizacji, toczonej w pięknym i starannie przygotowanym otoczeniu i  profesjonalnie transmitowanej na cały świat – liczba kibiców bliska tej na średniej wielkości stadionie!

Dziękujemy Paniom za ogromne zaangażowanie i dostarczenie tak pięknych emocji!

Dziękujemy sponsorom, bez których organizacja takich wydarzeń sportowych nie byłaby możliwa!

Dziękujemy wszystkim osobom za dołożoną w jakikolwiek sposób cegiełkę i przyczynienie się do tworzenia tak pięknej historii!

Specjalne podziękowania składamy również Sędziemu Meczu, Pan Airat Nurgaziyev całość należnego honorarium za sędziowanie przekazał na rzecz młodych polskich warcabistów!

Warszawa na pewno jeszcze nie raz będzie światową stolicą warcabów! 😊