Poznaliśmy najlepszych małych warcabistów w Polsce!

903

W dniach 3-5 września 2021 w Dąbkach rozegrano Mistrzostwa Polski Dzieci w warcabach stupolowych. To na pewno jeden z najpiękniejszych turniejów w warcabowym kalendarzu! Mali warcabiści z całej Polski walczyli o medale w czterech kategoriach: Juniorki do lat 6, Juniorzy do lat 6, Juniorki do lat 8 i Juniorzy do lat 8.

Na uroczystym otwarciu turnieju obecny był Pan Wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski oraz Pani kierownik świetlic i placówek Justyna Pacuła-Woźniak. Po odśpiewaniu hymnu Polski rozpoczęła się rywalizacja. Po rozegraniu 9 rund wyłoniono Mistrzów w poszczególnych kategoriach:

Juniorki do lat 6:
I miejsce – Mazur Katarzyna SGU Czarni Oleszyce
II miejsce – Menes Jagna UKS Roszada Lipno
III miejsce – Stróżyk Antonina MKS Pat Miejska Górka

Juniorzy do lat 6:
I miejsce – Kalinowski Jakub LKS Olymp Błonie
II miejsce – Czerwiński Oskar UKS Roszada Lipno
III miejsce – Sroka Kazimierz GZ LZS Darłowo

Juniorki do lat 8:
I miejsce – Dobiała Katarzyna UKS Roszada Lipno
II miejsce – Gancarz Marika SGU Czarni Oleszyce
III miejsce – Szutka Małgorzata MUKS Libero Basznia Dolna

Juniorzy do lat 8:
I miejsce – Młodowiec Filip MUKS Libero Basznia Dolna
II miejsce – Surma Julian UKS Komorzanka Komorze
III miejsce – Hofmański Oskar UKS Komorzanka Komorze

Złoci medaliści Mistrzostw Polski Dzieci 2021: Kasia, Kasia, Kuba i Filip 🙂

Dekoracji zwycięzców w poszczególnych kategoriach dokonała Pani kierownik świetlic i placówek Justyna Pacuła-Woźniak. Składamy wielkie podziękowania dla Gminy Darłowo oraz Inicjatywy Żyj z Energią za ufundowanie pucharów, medali oraz upominków. Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim zawodnikom, trenerom i opiekunom oraz osobom, które pomogły przy organizacji Mistrzostw.

Cieszy nas duża frekwencja i to, że kluby z całej polski stawiają na młodzież – starszą i młodszą, która już wieku 5 lat zdobywa medale w ogólnopolskich turniejach!

Kolejnym juniorskim turniejem w tym roku będą Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 100-polowych, które odbędą się w dniach 06-10.10.2021 r. w Karpaczu. Mamy nadzieje, że najmłodsi warcabiści również wezmą w nim udział 🙂

Fot. Magda Pawłowska