Natalia Sadowska wygrywa Turkish Open

2643

Natalia Sadowska (Mazovia Mińsk Mazowiecki) zwyciężyła w turnieju Turkish Open w klasyfikacji kobiet. To już piąte zwycięstwo Natalii w turniejach z cyklu Pucharu Świata w tym roku. W drodze do zwycięstwa zremisowała m.in. z dziesięciokrotnym mistrzem Świata Aleksiejem Czyżowem (Rosja) oraz trenerem polskiej kadry Ewgenim Watutinem (Białoruś).

Oprócz Natalii w turnieju brała udział Arleta Flisikowska (Zuch Rychlik), tegoroczna medalistka Mistrzostw Polski, która również walczyła z arcymistrzami jak równy z równym. Ostatecznie wśród pań upasowała się na 8 pozycji.

Łukasz Kosobudzki (Mazovia Mińsk Mazowiecki), ubiegłoroczny Mistrz Polski, uzyskał równie wspaniałe rezultaty. Wygrana z aktualnym mistrzem Świata, Aleksandrem Szwarcmanem (Rosja) to dla niego było za mało. Swoją doskonałą formę podkreślił uzyskując remisy w partiach z innymi bardzo dobrymi zawodnikami, wśród których byli m.in. wielokrotni medaliści mistrzostw Świata Aleksander Georgiew (Rosja) i Guntisem Valnerisem (Łotwa).

Natalia Sadowska w tym roku oprócz finału Pucharu Świata zagra w meczu o mistrzostwo Świata kobiet z Łotyszką Zoją Gołubiewą. Mecz odbędzie się w listopadzie w Rydze.

Miejsca Polaków w turnieju:
(1.) 15. Natalia Sadowska – 10 punktów
26. Łukasz Kosobudzki – 8
(8.) 27. Arleta Flisikowska – 8
(12.) 31. Ewa Wieczorek – 8
32. Andrzej Jagieła – 8
33. Leszek Stefanek – 7
36. Edward Twardy – 6.

Klasyfikacja końcowa Turkish Open

zdjęcie: Facebook Daminator