Natalia Sadowska brązową medalistką II Olimpiady Sportów Umysłowych! (aktualizacja)

1078
wmsg_2012_podium_kobiety

Od lewej: Natalia Sadowska, Olga Fedorowicz, Nina Hoekman. Autor zdjęcia: Jacek Pawlicki

Natalia Sadowska zajęła III miejsce w II Olimpiadzie Sportów Umysłowych, która obecnie rozgrywana jest w Lille (Francja) i tym samym zapewniła sobie udział w prestiżowym turnieju SportAccord World Mind Games, który odbędzie się w grudniu w Pekinie. Turniej kobiecy wygrała Olga Fedorowicz (Białoruś), a drugie miejsce zajęła Nina Hoekman (Holandia). Pozostałe nasze zawodniczki uplasowały się na następujących miejscach – Arleta Flisikowska uzyskała 51 punktów i ostatecznie była 27, a Katarzyna Mederska z 44 punktami w ostatecznej klasyfikacji zajęła 33 miejsce. Wśród mężczyzn zwyciężył Aleksy Czyżow, drugie miejsce zajął Aleksander Szwarcman (obaj Rosja), a na najniższym stopniu podium uplasował się Roel Boomstra (Holandia). Dużą niespodzianką jest XII miejsce w klasyfikacji końcowej Mariusza Ślęzaka, który zdobył 70 punktów. Pozostali nasi zawodnicy również wypadli bardzo dobrze, Oskar Budis zdobył 62 punkty i zajął 26 miejsce, Łukasz Kosobudzki zgromadził 61 punktów i był 27, a Damian Reszka z 56 punktami zajął 41 miejsce.

W turnieju w grze aktywnej oraz błyskawicznej wystartował Oskar Budis. Zajął on odpowiednio 45 (gra aktywna) oraz 36 (gra błyskawiczna) miejsce. W turnieju w blitza zwyciężył Aleksander Szwarcman (Rosja), natomiast najlepszy w grze aktywnej był Roel Boomstra (Holandia).

Więcej informacji, zdjęcia, wideo oraz partie dostępne na stronie 2nd World Mind Sport Games.

Rownolegle rywalizowano w warcaby 64-polowe. Panowie grali w odmianę klasyczną, natomiast panie w odmiane rosyjską warcabów 64-polowych. Polskę reprezentowali mistrz Michał Janicki i wicemistrz Polski Filip Kuczewski oraz Magda Pawłowska srebrna i Aneta Sobiegraj brązowa medalistka IMPK. W turnieju głównym mężczyzn Michał zdobył 10 punktów i zajął XIV miejsce, natomiast Filip z 7 punktami był 27. W turnieju kobiecym Magda oraz Aneta zdobyły po 8 punktów i ostatecznie odpowiednio uplasowały się na XI oraz XIII pozycji. W grze błyskawicznej wśród kobiet Magda Pawłowska zajęła V miejsce, natomiast Aneta Sobiegraj był XI, wśród mężczyzn Michał Janicki był XIII, a Filip Kuczewski ostatecznie zajął XVIII miejsce.

Więcej informacji, zdjęcia, partie dostępne są na stronie FMJD Section 64.