Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego

862

Tegoroczny Dzień Matki 63 warcabistów spędziło na mistrzostwach województwa kujawsko – pomorskiego, które odbyły się w bydgoskim MDK 1. Głównym celem turnieju była popularyzacja warcabów oraz wyłonienie najlepszego zawodnika w regionie. Szokuje frekwencja mimo braku konkretnych nagród, choć trzeba przyznać, że rozdano 25 pucharów, 30 medali i 80 dyplomów, a na sali gry był czynny darmowy bufet. Mistrzostwa prowadzono przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego na dystansie – 7 rund (seniorzy i juniorki) i 9 rund (juniorzy), z czasem 20 minut na partię dla zawodnika. Obowiązki sędziego głównego sprawował Dariusz Trafny, któremu pomagał Jan Trafny i Piotr Szybowicz, a koordynatorem imprezy była Anna Sternalska – Lepak. Salę turniejową przygotowali Gromosław Kroczka i Julia Humin. Sprzęt do gry wypożyczył UKS Akademia Szachowa w ZS 26 Bydgoszcz i LZS Szubin.

Równolegle prowadzono trzy turnieje indywidualne: Turniej A: seniorzy i seniorki, Turniej B: juniorzy – 10, 13, 16, 19, Turniej C: juniorki – 10, 13, 16, 19 i osobna klasyfikacja drużynowa: Turniej drużynowy A: seniorzy, Turniej drużynowy B: juniorzy, Turniej drużynowy C: juniorki.

Dopuszczono wszystkich chętnych warcabistów. Jeśli jednak turniej lub grupę wygrał zawodnik z innego regionu – mistrzem województwa (tytuł) przypadł pierwszemu z województwa kujawsko – pomorskiego. To samo dotyczyło grup juniorskich. Dla zwycięzcy z innego województwa przewidziany został osobny puchar. Miejsca w turnieju ustalano się na podstawie ilości zdobytych punktów. W razie równości decydowały wartościowania MSolk i RSo. Zawodnicy rozegrali pojedynki w grupach turniejowych, natomiast klasyfikacja została przeprowadzona w następujących kategoriach wieku i płci (dotyczy juniorów). Do klasyfikacji drużynowej zaliczane były 3 najlepsze wyniki uzyskane przez zawodników danego klubu/placówki/szkoły.

Więcej o turnieju można przeczytać na stronie warcabowej ZS 26 Bydgoszcz