Łukasz Kosobudzki indywidualnie, LKS Olymp Błonie drużynowo!

1142

W dniach 13 i 14 sierpnia w wielkopolskim Rychliku rozegrane zostały indywidualne mistrzostwa Polski w grze przyspieszonej, a 15 sierpnia drużynowe mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej.

Weekendowe zmagania rozpoczęły się od XX Mistrzostw Polski w grze szybkiej (aktywnej), gdzie tempo gry wynosiło 15min +5sek na zawodnika. W turnieju wystartowało 51 zawodników. Dystans 9 rund rozgrywanych systemem szwajcarskim wyłonił zwycięzcę, którym zdecydowanie został Łukasz Kosobudzki (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki). Na niższych stopniach podium stanęli odpowiednio Karol Cichocki (LKS Olymp Błonie) i Sebastian Wieczorek (LKS Czarna Damka Lututów).

1. Łukasz Kosobudzki (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki) – 15 pkt.
  2. Karol Cichocki (LKS Olymp Błonie) – 13 pkt.
  3. Sebastian Wieczorek (LKS Czarna Damka Lututów) – 13 pkt.
  4. Damian Reszka (UKS Lokator Gniezno) – 13 pkt.
  5. Filip Kuczewski (UKS Roszada Lipno) – 12 pkt.
  6. Karol Dudkiewicz (LKS Olymp Błonie) – 12 pkt.
  7. Arleta Flisikowska (SRW Rychlik) – 12 pkt.
  8. Bogdan Bańkowski (UKS Struga Marki) – 12 pkt.
  9. Krzysztof Kortas (LUKS Zefir Janikowo) – 12 pkt.
  10. Marta Bańkowska (UKS Struga Marki) – 11 pkt.

PEŁNE WYNIKI XX MISTRZOSTW POLSKI W GRZE SZYBKIEJ

Niedziela 14 sierpnia przyniosła XXXIX Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej, a więc tempo gry zostało skrócone do 3min + 2sek na zawodnika. O tytuł walczyło 49 osób. Turniej został podzielony na 2 fazy. W pierwszej rywalizowano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. W drugiej zaś czołowa szesnastka “szwajcara” walczyła w systemie pucharowym. Przegrani z fazy KO trafiali z powrotem do rywalizacji turniejowej zachowując szanse na maksymalnie brązowy medal. Ponownie triumfował Łukasz Kosobudzki (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki), który w finale rozgrywek pokonał Filipa Kuczewskiego (UKS Roszada Lipno). Najlepszy wynik punktowy, dający trzecie miejsce, zanotował Karol Cichocki (LKS Olymp Błonie).

1. Łukasz Kosobudzki (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki) – zwycięzca fazy KO.
  2. Filip Kuczewski (UKS Roszada Lipno) – przegrany w finale fazy KO.
  3. Karol Cichocki (LKS Olymp Błonie) – 21 pkt.
  4. Sebastian Wieczorek (LKS Czarna Damka Lututów) – 19 pkt.
  5. Krzysztof Kortas (LUKS Zefir Janikowo) – 18 pkt.
  6. Jakub Stacewicz (LKS Olymp Błonie) – 18 pkt.
  7. Amadeusz Zyber-Moszak (UKS Roszada Lipno) – 17 pkt.
  8. Karol Dudkiewicz (LKS Olymp Błonie) – 16 pkt.
  9. Marta Bańkowska (UKS Struga Marki) – 16 pkt.
  10. Marcin Chęsiak (OKS Sokół Wrocław) – 16 pkt.

PEŁNE WYNIKI XXXIX MISTRZOSTW POLSKI W GRZE BŁYSKAWICZNEJ

15 sierpnia, na zwieńczenie warcabowego długiego weekendu, rozegrano XXVIII Drużynowe Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej. Do rywalizacji stanęło 14 trzyosobowych drużyn. Turniej grany był systemem kołowym na dystansie 13 rund. Klubowe mistrzostwo Polski wywalczyli zawodnicy LKS Olymp Błonie w składzie: Karol Cichocki (indywidualnie 22/26 pkt.), Karol Dudkiewicz (indywidualnie 22 pkt.) i Jakub Stacewicz (indywidualnie 20 pkt.). Drugie miejsce zajął WKS Admirał PCBEST Szczecin (Edward Burzyński, Piotr Chmiel, Mateusz Sowizdrzał, Jacek Pawlicki). Brązowy medal wywalczyła zaś ekipa UKS Struga Marki (Marta Bańkowska, Bogdan Bańkowski, Paweł Suchecki).