Józef Bajdak zwyciężył w drugim turnieju X GP Wilkołaza

855

W sobotę, 11 stycznia 2014 roku, rozegrano drugi turniej X Edycji Grand Prix Wilkołaza. Zawody zgromadziły na starcie 24 osoby. Dla trzynastu z nich był to debiut w obecnym cyklu rozgrywek. Faworyci, do których zaliczano przedstawicieli Hetmana Lublin i Unii Horyniec-Zdrój, nie zawiedli, nadając ton rywalizacji.

W walce o zwycięstwo liczyli się praktycznie trzej zawodnicy – Józef Bajdak (Hetman), Jakub Gazda (Unia) i Wojciech Wołczak (Unia).

W takiej właśnie kolejności zajęli oni miejsca na podium.

W 3 rundzie Gazda wygrał z Wołczakiem i z kompletem punktów liderował wraz z Bajdakiem i Konradem Bieżycą. W 4 rundzie Bajdak pokonał Bieżycę a w kolejnej uporał się z Gazdą i na dwie rundy przed końcem miał już dwa pkt przewagi nad Wołczakiem, Gazdą i Bogusławem Mojzychem. Ostatnie pojedynki warcabista Hetmana zakończył remisowo (z Wołczakiem i Mojzychem), co wykorzystał Gazda, zrównując się z nim punktami (wygrał z Mojzychem i Michałem Czarskim). Dzięki korzystniejszej punktacji pomocniczej zwycięzcą turnieju został Bajdak.

Oto czołowa “10” turnieju:

1. Józef Bajdak (Hetman Lublin) – 12 pkt,2. Jakub Gazda (Unia Horyniec-Zdrój) – 12, 3.Wojciech Wołczak (Unia) – 11, 4. Konrad Bieżyca (Hetman) – 10, 5. Michał Czarski (Hetman) – 9, 6. Bogusław Mojzych (Orlęta Łuków) – 9, 7. Sylwia Krzyśkowska (Unia) – 8, 8. Paweł Malarczyk (Hetman) – 8, 9. Paweł Pelc (Wilkołaz) – 8, 10. Jan Samolej (Zalesie) – 8.

Miejsca pozostałych reprezentantów Hetmana: 19. Paweł Wojciechowski (6 pkt), 23. Joanna Lisek (2 pkt).

Normy na V kategorię warcabową wypełnili: Krzysztof Ciempiel (Ostrów-Kolonia) i Karol Wołoszyn (Wilkołaz).

Prowadzenie po dwóch turniejach utrzymał Jakub Gazda (93 pkt). Na drugie miejsce awansował Józef Bajdak (88 pkt). Trzeci jest Konrad Bieżyca (79 pkt) a czwarty Paweł Malarczyk (60 pkt).

Do końca cyklu pozostały dwa turnieje. Najbliższy odbędzie się 1 lutego 2014 roku.

źródło: hetman.lublin.pl