Finanse i nie tylko

1028

Wszystkie kluby (te które zareagowały na prośby i przesłały na adres biura oficjalny kontakt emailowy) otrzymały dostęp do bilansu związku za rok 2014. Razem z bilansem dostępne są również wszystkie dokumenty prezentujące jak wykorzystano i rozliczono otrzymane w minionym roku dwie dotacje z Ministerstwa Sportu. Zainteresowanych, którzy jeszcze nie mają dostępu do tych dokumentów prosimy ponownie o przesyłanie informacji o oficjalnym kontakcie emailowym.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że pod koniec ubiegłego roku uległy zmianie opłaty w PZWarc. W dalszym ciągu zdarzają się wpłaty na kwoty inne niż aktualnie obowiązują. Proszę również pamiętać, że brak opłaty do końca bieżącego miesiąca oznacza utratę ewentualnej zniżki oraz WYŻSZE o 50% opłaty startowe do turniejów. Część klubów zapłaciła składki za rok 2014 po 30 czerwca. Te kluby MUSZĄ uzupełnić składkę. Zgodnie z obowiązującymi w ub. roku zasadami brak składki do końca czerwca to dodatkowa opłata 50zł.

Przy okazji dziękujemy za szeroki odzew i liczne uwagi/komentarze do projektu nowego statutu. Niewątpliwie tworzony w 2002 roku statut nie przystaje do bieżącej rzeczywistości. W Szklarskiej Porębie będzie obradował Zarząd PZWarc i podjęte zostaną ostateczne decyzje. Wstępny plan jest taki, aby Nadzwyczajne WZD delegatów w sprawie statutu, połączone z corocznym ‘zwykłym’ odbyło się we Wrocławiu (prawdopodobnie w Hotelu Novotel) pod koniec maja lub w czerwcu.

Wybór Wrocławia wynika z podjętej współpracy z największą w Polsce Kancelarią Prawną specjalizującej się w zagadnieniach sportowych. Jest to wrocławską kancelaria Dauerman. Wszystkie Państwa uwagi dotyczące projektu statutu są aktualnie opracowywane przez Prezesa i całość dokumentów trafi do kancelarii Dauerman. Kancelaria przygotuje dla nas końcowy projekt statutu. Przedstawiciele Kancelarii będą również uczestniczyć w naszym Walnym by służyć nam fachowym wsparciem.