Aktualności PZWarc – 19 stycznia 2023 r.

1560

Szanowni Państwo,

Poniżej znajdziecie Państwo zbiór najważniejszych informacji dotyczących bieżącej działalności Polskiego Związku Warcabowego.


Rezygnacja Sylwii Dęgi-Zamrzyckiej z funkcji Wiceprezesa PZWarc.

Z dniem 31 grudnia 2022 r. Sylwia Dęga-Zamrzycka zrezygnowała z pełnienia funkcji w Zarządzie PZWarc. Sylwia to jedna z najbardziej zasłużonych postaci dla polskich warcabów. Dekada w Zarządzie PZWarc, dziesiątki zorganizowanych turniejów międzynarodowych i krajowych, zasłużona i kreatywna działalność promująca warcaby w regionie i kraju. W imieniu swoim i Zarządu ogromnie dziękuję Sylwii za jej trud i współpracę w Zarządzie PZWarc, a także życzę wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym, zawodowym i oczywiście warcabowym, z którego Sylwia nie znika. Dziękuję!

W związku z rezygnacją Sylwii Zarząd PZWarc od 1 stycznia 2023 r. działa w składzie 3-osobowym. Od październikowej rezygnacji Arlety Flisikowskiej nieobsadzona pozostaje funkcja Skarbnika, od 1 stycznia również funkcja Wiceprezesa. Statut PZWarc pozwala Zarządowi na powołanie jeszcze jednej osoby w drodze przyjęcia uchwały. Pełne uzupełnienie składu Zarządy wymaga Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Delegatów na wniosek Komisji Rewizyjnej.

Praca w Zarządzie PZWarc to duże wyzwanie, w niektórych momentach roku bardzo czasochłonne. Jednocześnie jest to zajęcie dające ogrom satysfakcji i bagaż doświadczenia. A przede wszystkim możliwość kreowania środowiska naszej pięknej pasji, warcabowego sportu. Niestety od ogłoszenia rezygnacji Arlety Zarząd nie otrzymał żadnego zgłoszenia z wyrażeniem chęci pracy w Zarządzie. Niemniej jednak, jeśli znajdują się wśród Państwa osoby chętne wesprzeć działalność Polskiego Związku Warcabowego, bardzo proszę o kontakt na: damian.reszka@warcaby.pl. Z przyjemnością porozmawiam o pracy w Zarządzie, zakresie obowiązków itp.


Półfinały XLVII Indywidualnych Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych.

W dniach 22-26 lutego 2023 r. w Białymstoku odbędą się Półfinały IMP 2023. Regulamin jest dostępny w Kalendarzu PZWarc oraz pod linkiem:

https://drive.google.com/file/d/1h2v7W7VByyw2lUFkCDA1qTVcySWr-0Rl/view

Dziękuję za organizację klubowi IKS „Victoria” Białystok. Organizacja imprezy PZWarc przez klub ze środowiska Stowarzyszenia CROSS to kolejny duży krok na drodze integracji zawodników słabowidzących i niewidomych ze środowiskiem otwartych turniejów PZWarc.


Finał XLVII Indywidualnych Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych.

Zarząd PZWarc rozważa zmianę formuły rozgrywania Finału IMP w warcabach 100-polowych. Wynika to z chęci:

  • Zwiększenia znaczenia rankingu FMJD (kwalifikacja z list rankingowych FMJD), a tym samym zachęcenie polskich zawodników do gry w turniejach międzynarodowych. Za tym idzie więcej szans na podnoszenie rankingów i tytułów naszych zawodników.
  • Zwiększenia emocji towarzyszących turniejowi i transmisji z niego.
  • Rozszerzenia elitarnego grona najlepszych zawodników (finalistów), czym mamy nadzieję zachęcić do gry więcej zawodników.
  • Utrzymania na stałe miejsca sponsorskiego, które realnie poprawia budżet turnieju.
  • Odświeżenia polskiej sceny turniejów.

Draft ramowego regulaminu Finału Indywidualnych Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych znajdziecie Państwo pod linkiem:

https://www.warcaby.pl/wp-content/uploads/2023/01/Final-MP-2023-Regulamin-Ramowy.pdf

Finał IMP 2023 odbędzie się w późniejszym terminie niż wcześniej uwzględniony w Kalendarzu.


Spotkanie konsultacyjne PZWarc online – środa 25 stycznia 2023 r. godzina 20:00.

Zapraszamy Państwa na spotkanie konsultacyjne PZWarc, które odbędzie się online. Osoby chętne wziąć udział w spotkaniu proszę o przesłanie informacji na adres: damian.reszka@warcaby.pl, w odpowiedzi prześlę link do spotkania.

Na spotkaniu chcemy przede wszystkim poruszyć temat zmiany formatu Finału IMP. Jeśli chcielibyście Państwo poruszyć inne tematy, to proszę o ich przesłanie do poniedziałku 23 stycznia włącznie na adres e-mail: damian.reszka@warcaby.pl.


Mistrzostwa Europy Weteranów 2023 i Mistrzostwa Europy Under27 2023.

Europejska Konfederacja Warcabowa przydzieliła PZWarc organizację ME Weteranów i MEU27 (do lat 26). Zawody odbędą się równolegle w dniach 18-26 marca 2023 r. w Julinku pod Warszawą. Regulaminy (wersje angielskie) znajdziecie Państwo w Kalendarzu, niebawem ukażą się wersje polskie z preferencyjnymi warunkami dla polskich zawodników. Zapraszamy do udziału w turniejach.


Z wyrazami szacunku,

Damian Reszka
Prezes PZWarc