1. Mistrzostwa Powiatu Dzierżoniowskiego w warcabach klasycznych

31
64_1mpd-3

Na Dzień Dziecka, 1 czerwca 2010 roku, w bielawskiej Społecznej Szkole Podstawowej, odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w warcabach dla uczniów szkół podstawowych. Patronem honorowym zawodów był Senator RP Stanisław Jurcewicz, który wręczył nagrody zwycięzcom.

64_1mpd-3
Partia Senator Jurcewicz-Oskar Budis (zdjęcie nadesłał Robert Jurcewicz)

Celem imprezy, oprócz zabawy w miłej atmosferze, było popularyzowanie tej dyscypliny wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Turniej rozpoczął Senator Jurcewicz rozgrywając partie z Mistrzem Europy i uzyskując remis.

W turnieju uczestniczyli uczniowie (dziewczęta i chłopcy) szkół podstawowych z powiatu dzierżoniowskiego.

2010_64_1mpd
1. Mistrzostwa Powiatu Dzierżoniowskiego (zdjęcie nadesłał Kazimierz Stożek)

Bielawę reprezentowali uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej, Szkoły Podstawowej Nr 10, Szkoły Podstawowej Nr 7 oraz Szkoły Podstawowej Nr 4. Powiat reprezentowali tylko uczniowie Szkoły Podstawowej z Piławy Dolnej.

64_1mpd-2
Senator Jurcewicz z niektórymi z laureatów (zdjęcie nadesłał Robert Jurcewicz)

Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych tj. do 10 lat i do 13 lat – oddzielnie dziewczęta i chłopcy – systemem kołowym ( każdy z każdym).

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Dziewczęta do 10 lat

  1. Karolina Chrzan S.Sz.P
  2. Beata Wójcik S.Sz.P
  3. Alicja Obuch Sz.P. Nr 7
  4. Aneta Mróz Sz.P. Nr 4
  5. Gabriela Rusak S.Sz.P
  6. Oliwia Szymańska S.Sz.P
  7. Klaudia Mastalerz Sz.P. Nr 10
  8. Katarzyna Krasińska S.Sz.P
  9. Karolina Czapla Sz.P. Nr 4
  10. Wiktoria Sikora Sz.P Nr 10
  11. Daria Płonka Sz.P. Nr 10
  12. Aleksandra Gulka S.Sz.P
  13. Agnieszka Trzepla Sz.P. Nr 7
  14. Ewa Nurkiewicz Sz.P. Nr 4
  15. Roksana Targońska Sz.P Nr 7

Chłopcy do 10 lat

  1. Damian Bacia S.Sz.P
  2. Oskar Wypych S.Sz.P
  3. Adrian Zbozień Sz.P. Nr 7
  4. Maksym Gendera S.Sz.P
  5. Matreusz Mróz Sz.P.Nr 4
  6. Jan Migut Sz.P.Nr 10
  7. Piotr Olejnik Sz.P.Nr 4
  8. Jakub Bełtowski S.Sz,P
  9. Dawid Sikora Sz.P. Nr 10
  10. Tomasz Piątkowski Sz.P Nr 4
  11. Tomasz Jurcewicz S.Sz.P
  12. Dominik Morut S.Sz.P
  13. Bartosz Rosa Sz.P Nr 10
  14. Kamil Nowicki Sz.P Nr 7
  15. Dawid Porzycki Sz.P Nr 10
  16. Bartosz Florczak Sz.P Nr 7

Dziewczęta do 13 lat

  1. Monika Wiatrak Sz.P. Nr 7
  2. Aleksandra Hołub Sz.P. Nr 10
  3. Paulina Tebinka Sz.P. Nr 10
  4. Nikola Wolska Sz.P Nr 7
  5. Aleksandra Janicka Sz..P Nr 10
  6. Marta Sieczka S.Sz.P
  7. Agata Golat Sz.P Nr 4
  8. Natalia Jaros Sz.P.Nr4
  9. Klaudia Kacprowicz S.Sz.P.
  10. Milena Świątek Sz.P. Nr 4
  11. Martyna Podleśna Sz.P. Nr 7
  12. Paulina Raczyńska S.Sz.P

Chłopcy do 13 lat

  1. Dawid Białek Sz.P. Nr 10
  2. Jędrzej Piątek S.Sz.P
  3. Oskar jałowiec S.Sz.P
  4. Krystian Rycąber Sz.P. Nr 7
  5. Damian Zbozień Sz.P. Nr 7
  6. Radosław Boczoń S.Sz.P
  7. Michał Marasz Sz.P. Nr 4
  8. Paweł Kasztelan Sz.P Piława
  9. Janusz Twardak Sz.P. Piława
  10. Michał Butor S.SZ.P
  11. Damian Witkoś Sz.P. Nr 10
  12. Karol Winiarski Sz.P Nr 10
  13. Oleksas Niokolas Sz.P Nr 7
  14. Damian Paluszek Sz.P Nr 10
  15. Adrian Magdziarz Sz.P. Nr 4
  16. Adrian Marcinów Sz.P. Nr 4
  17. Jakub Nowak Sz.P Piława

Klasyfikacja szkolna do 10 lat (dziewczęta i chłopcy)

  1. Społeczna Szkoła Podstawowa w Bielawie
  2. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Bielawie
  3. Szkoła Podstawowa Nr 10 w Bielawie
  4. Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bielawie

Klasyfikacja szkolna do 13 lat (dziewczęta i chłopcy)

  1. Szkoła Podstawowa Nr 10 w Bielawie
  2. Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bielawie
  3. Społeczna Szkoła Podstawowa w Bielawie
  4. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Bielawie
  5. Szkoła Podstawowa w Piławie Dolnej

Zawody zorganizowali: Ludowy Warcabowy Klub Sportowy Złote Piony, Społeczna Szkoła Podstawowa w Bielawie, Ludowe Zespoły Sportowe w Dzierżoniowie, Starostwo Powiatowe oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie.