Radosław Wika Mistrzem Polski 2011

Radosław Wika (Kociołki Sarbia-Sarbka) zwyciężył w finale 35. Indywidualnych Mistrzostw Polski.  To już trzeci tytuł Mistrza Polski w karierze Radka. Srebrny medal zdobył Mirosław Kobyliński (100gram Warszawa), a brązowy Damian Reszka (Lokator Gniezno).

Ciekawa końcówka mistrzostw

W przedostatniej rundzie działo się sporo. Piotr Chmiel szybko ograł Stanisława Urbanka, dzięki czemu ciągle może zająć drugie miejsce. Bartosz Gronowski po raz kolejny wpadł na prostą kombinację, po której nie zdołał już się podnieść i 2 punkty powędrowały do Mirosława Kobylińskiego. On jako jedyny zachował szanse, aby przegonić Radosława Wika, który po błędzie zremisował z minusem z Damianem Reszką. Do czołowej czwórki dzięki wygranej z Oskarem Budisem doskoczył Łukasz Kosobudzki. Czołówka przed ostatnią rundą: Wika (15), Kobyliński (14), Chmiel, Kosobudzki (13), Reszka (12).

Wika coraz bliżej mistrzostwa !

Radosław Wika dość łatwo wygrał z Grzegorzem Siudą w niezwykle istotnej partii tych mistrzostw. Tym sposobem utrzymał 2 punkty różnicy nad goniącym go Mirkiem Kobylińskim, który nie pozostawił najmniejszych szans Arlecie Flisikowskiej. Kolejne zwycięstwo odniósł debiutant Oskar Budis, który tym razem wygrał ładną kombinacją ze słabo grającym Bartoszem Gronowskim i tym sposobem wypełnił normę na Mistrza (minimum 9 punktów). W pozostałych partiach dobra gra pozycyjna doprowadziła do remisu. Czołówka turnieju: Wika (14 pkt.), Kobyliński (12), Chmiel, Reszka oraz Kosobudzki (11).

Status quo zachowany

Runda 8 nie przyniosła żadnych zmian w klasyfikacji generalnej. Wszystkie partie zakończyły się remisami, a najszybciej skończyli Reszka – Sadowska, Chmiel – Kosobudzki oraz Oderkiewicz – Budis, partie bez historii. Reszta walczyła. Prawie 5 godzin gry, po których Mirek Kobyliński wywalczył plusa w partii z liderem mistrzostw Radosławem Wika, Arleta była blisko plusa, ale niestety jeszcze tym razem się nie udało, również Stanisław Urbanek w końcu zdobył kolejny punkt. Czołówka: Wika (12), Kobyliński, Chmiel, Reszka, Kosobudzki (wszyscy po 10 pkt.).

2 punkty przewagi Radosława Wika

Radosław Wika po zwycięstwie nad Arletą zwiększył przewagę nad pozostałymi zawodnikami do 2 punktów. Ciekawe czy i jak długo utrzyma tę przewagę? Ważne zwycięstwo odniósł am Mirosław Kobyliński, który dogonił peleton. Kolejna, już trzecia porażka Stanisława Urbanka. Turniej mu nie idzie. W pozostałych partiach również ciekawie – ostro grali Kosobudzki – Reszka, jednak żaden nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Wika liderem !

Sporo się działo w tej rundzie. Pierwsi skończyli Gronowski z Wiką. Bartek tak napalił się na swoją pozycję, że przeczył prostą kombinację, dzięki której Wika wyszedł na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej finału. Kolejna porażka AM Stanisława Urbanka, tym razem lepsza okazała się debiutantka Arleta Flisikowska. Brawo dla Arlety za pierwszą wygraną w finale! Po pierwszej porażce w turnieju zaliczyli faworyt AM Grzegorz Siuda, który w niedoczasie zrobił kilka niedokładności oraz debiutant Oskar Budis. Chmiel w partii z Oderkiewiczem wywalczył plusa. A w ostatniej partii zaciekła walka trwała ponad 5h, sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, najpierw Natalia miała lepszą pozycję, niedokładność i Mirek ma wygraną na 1 posunięcie, niestety przeoczył. Ostatecznie partia zakończyła się remisem z plusem dla Mirka Kobylińskiego. Czołówka turnieju: Wika (9pkt.), Chmiel, Kosobudzki oraz Reszka (wszyscy po 8 pkt.).

Wyrównana walka

W IV rundzie blisko wygranej w partii z Bartoszem Gronowskim był Stanisław Urbanek. Bartka tylko uratowała ładna kombinacja w samej końcówce partii. Kolejny raz szanse na wygraną miała Natalia Sadowska, gdyby chwilę poczekała zamiast iść do damy z grającym w kratkę w tym turnieju Radosławem Wiką. Pierwsze zwycięstwo odniósł Łukasz Kosobudzki i dogonił czołówkę. Ciekawie też było w partii Mirka z Oskarem, młody gracz postawił się rutyniarzowi i zanotował remis. Po 4 rundach mamy 6 liderów 😉

W rundzie III porażki Urbanka oraz Oderkiewicza

W III rundzie porażki zanotowali Stanisława Urbanka z Natalią Sadowską oraz Przemysława Oderkiewicza z Mirkiem Kobylińskim.  Obaj pozostali z jednym punktem po 3 rundach. W pozostałych pojedynkach remisy, ale było ciekawie. Po trzech rundach jest 5 zawodników z 4 punktami. Dzisiaj popołudnie jest wolne. Zaplanowana jest wycieczka do Świdnicy oraz grill. Kolejna runda w dniu jutrzejszym o godzinie 08:30.

Remisowa runda II

Druga runda ostatecznie okazała się bardzo pokojową rundą. Chociaż sytuacja na kilku deskach zmieniała się jak w kalejdoskopie wszystkie partie zakończyły się wynikiem remisowy, przy czym Bartosz Gronowski w partii z Natalią Sadowską zdobył dodatkowo plusa. Na jutro postaram się wrzucić analizy partii z dzisiejszych dwóch rund przy pomocy programu TurboDambase. Runda trzecia rozpocznie się w dniu jutrzejszym o godzinie 09:00

Informacja dla uczestników

Jadąc do Makowic proszę kierować się na Opoczkę.

Pod tym adresem można wpisać dowolny adres, a Google odpowiednio już nakieruje

Witam serdecznie!

Witam serdecznie na stronie poświęconej finale 35. Indywidualnych Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych, który rozegrany zostanie w dniach 10-17 kwietnia 2011r. w Makowicach k./ Świdnicy