W Witebsku zagrają hymn Polski!

1913

Szczęśliwa nasze drużyna w Witebsku. Dzisiaj dwukrotnie będzie mogła słuchać i śpiewać nasz hymn! Mateusz Stańczuk (Olymp Błonie), postanowił sobie powetować wcześniejsze starty i zdobył złoto w kategorii młodzieżowców (B26). Wczoraj Karol Cichocki (Olymp Błonie) zdobył kolejny brąz w Witebsku. W grze aktywnej. Dzisiaj, na zakończenie MME w blica dla Karola zagrają Mazurek Dąbrowskiego!
Wspaniale walczyli w turnieju w blica nasi juniorzy. Przez niemal cały turniej to nie Karol, a Jakub Gazda (Unia Horyniec Zdrój) nadawał ton rywalizacji. Kuba zakończył turniej na na znakomitym, piątym miejscu. Znakomity wynik zrobił z holendrami (+2 =1). Karol po 5 rundach miał 50%. Od tego momentu wygrał wszystkie partie. Los sprawił, że nasi reprezentanci zmierzyli się ze sobą na pierwszym stole w ostatniej rundzie. Kto wie, gdyby było inaczej może by było złoto i srebro?!

Ogromne gratulacje dla Karola za trzy medale i dla Mateusza za złoto! Gratulacje dla Amadeusza za brąz.

Gratulacje dla klubu Olymp Błonie! Ponownie to głównie wasi zawodnicy zdobywają dla Polski medale.

Podziękowania dla całej drużyny za walkę. Przed Wami teraz kolejny cel – Młodzieżowe MŚ w Dąbkach. Zapominamy o naszej tradycyjnej gościnności i walczymy o poprawienie dorobku medalowego.

(Zdjęcie M.Adamczyk)