Sebastian Wieczorek po raz kolejny na podium w Pradze

1541

Dzisiaj, po 7 dniach rywalizacji, poznaliśmy medalistów 41. edycji turnieju warcabowego “Złota Praga”. W turnieju świetnie zaprezentował się jedyny nasz reprezentant, zawodnik OKS Sokół Wrocław – Sebastian Wieczorek, zdobywając brązowy medal. Dla naszego siedemnastoletniego zawodnika to już drugi medal w tym międzynarodowym turnieju. Sebastian w Pradze bronił tytułu zwycięzcy wywalczonego w ubiegłorocznej edycji. “Złota Praga” jako dobrze znany w warcabowym kalendarzu turniej corocznie jest mocno obsadzona i tym razem nie było inaczej. Sebastian jako zawodnik rozstawiony z numerem 10 osiągnął bardzo dobre rezultaty, nie przegrywając żadnej z 9 partii – jego bilans to 3 zwycięstwa i 6 remisów. To osiągnięcie potwierdza, że należy on do ścisłej juniorskiej światowej czołówki!

Zwycięzcą turnieju został Holender GMI Pim Meurs, a na drugim stopniu podium uplasował się również reprezentant Holandii – GMI Hein Meijer.

Gratulujemy znakomitego wyniku i życzymy wytrwałości w dalszej pracy i wielu medali w kolejnych międzynarodowych turniejach!

Strona turnieju: http://www.damweb.cz/gprague/gprague.html

Fot. damweb.cz i Steven Tjong (International Draughts)