Rekordowa frekwencja w IX Pucharze Ziemi Leszczyńskiej

1267

Rekordową frekwencją cieszył się IX Otwarty Puchar Ziemi Leszczyńskiej, który rozegrano 24 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie. W turnieju wystartowało 84 zawodników z 10 klubów z Polski oraz grupa niezrzeszonych miłośników sportu warcabowego, świadczy to o coraz większym zainteresowaniu tego typu zawodami.

Dzięki dużej ilości startujących młodych zawodników 43 ze szkół podstawowych i 20 przedszkolaków można z zadowoleniem patrzeć na rozwój polskich warcabów. W zawodach wystartowało wielu medalistów mistrzostw Polski, więc rywalizacja była bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie. W warcaby 100-polowe grały trzy grupy wiekowe roczniki 2006-2004, 2003-2001, 2000 i starsi a w warcaby 64-polowe przedszkolacy roczniki 2007 i młodsi.

W kategorii 2000 i starsi wśród mężczyzn puchar zdobył Adam Biadasiewicz z Sokoła Wrocław, który wyprzedził Pawła Kwocza z Pitagorasa Pęgów i Dawida Franka z Roszady Lipno, wśród kobiet zwyciężyła Magda Pawłowska z Roszady Lipno przed Jagodą Bajkowską z Sokoła Wrocław i Natalią Góralską z Pitagorasa Pęgów. W rocznikach 2003-2001 wygrał Mateusz Skobel z Gry Logiczne Wronki, który wyprzedził Filipa Kujawę i Tomasza Urbańczyka z Roszady Lipno, natomiast wśród dziewcząt najlepsza okazała się Martyna Lipka przed Martą Rutą obydwie z Roszady Lipno, trzecie miejsce zdobyła Amelia Bagińska z Pitagorasa Pęgów. W rocznikach 2006- 2004 wśród chłopców złoty medal zdobył Amadeusz Zyber-Moszak, srebrny Tymoteusz Myszuk obydwoje z Roszady Lipno a brązowy medal zdobył Jakub Wencel z Lokatora Gniezno, wśród dziewcząt puchar zdobyła Katarzyna Pisarska, która wyprzedziła Zuzannę Rutę i Aleksandrę Walkowską z Roszady Lipno. W kategorii przedszkolaków pierwsze miejsce zajął Maciej Juskowiak, drugie Maciej Olejniczak obydwoje Przedszkole Lipno, trzecie miejsce zajął Kacper Kazimierz z Przedszkola w Wilkowicach. Wśród dziewczynek wygrała Julia Witkiewicz z Przedszkola w Lipnie, drugie miejsce zajęła Zuzanna Łempnicka z Wrocławia a trzecie Hanna Kamieniarz z Lipna. 

Serdecznie dziękuję Leszczyńskiej Agencji Wydawniczej za ufundowanie nagród dla dzieci oraz rodzicom dzieci za przepyszne wypieki, którymi mogliśmy poczęstować dzieci i przybyłych gości. Szczegółowe wyniki oraz galeria zdjęć na stronie internetowej.

Zbigniew Myszuk