Mateusz Niczyporuk Mistrzem Den Helder, a Aleksander Szwarcman Mistrzem Świata

732

Aleksander Szwarcman zwyciężył w Mistrzostwach Świata w grze błyskawicznej, które w ubiegły weekend rozegrano w Den Helder (Holandia). Drugie miejsce zajął Aleksander Georgiew (obaj Rosja), a na trzecim miejscu uplasował się Guntis Valneris (Łotwa).

W mistrzostwach zagrało trzech naszych zawodników Bartosz Gronowski (Lokator Gniezno), Łukasz Kosobudzki (Mazovia Mińsk Mazowiecki) oraz Mateusz Niczyporuk (Roszada Lipno). Wszyscy solidarnie zakończyli swoje zmagania na etapie eliminacji do finałowej dwudziestki. Jednakże inny wynik byłby sporą niespodzianką, a wręcz sensacją. Niestety tym razem się nie udało. Bartek oraz Mateusz zdobyli po 12 punktów i zajęli odpowiednio 8 oraz 9 miejsce w swoich grupach eliminacyjnych, czyli w grupie B oraz w grupie C. Natomiast w grupie D rywalizował Łukasz, który zgromadził 8 punktów i zajął X lokatę.

W niedzielę oprócz turnieju finałowego MŚ rozegrano Mistrzostwa Den Helder, w których zwyciężył Mateusz Niczyporuk, przed Bartoszem Gronowskim, trzeci był wspierany przez lokalnych kibiców Loseni Savane. Łukasz Kosobudzki znalazł się poza pierwszą jedenastką.

Więcej informacji na stronie WC Blitz Draughts 2013 oraz Facebook.