Leszek Stefanek najlepszy w drugim turnieju GP Wilkołaza

751

W sobotę, 12 stycznia 2012 roku, w Zespole Szkół w Wilkołazie rozegrano drugi turniej IX edycji Grand Prix Wilkołaza. W stawce 28 osób najlepszy okazał się ponownie Leszek Stefanek (Hetman Lublin) i zwiększył swą przewagę nad konkurentami. Na półmetku rywalizacji zgromadził on 96 punktów GP i wyprzedza swych klubowych kolegów – Andrzeja Sosnowskiego (83 pkt) i Józefa Bajdaka (70 pkt). Kolejne miejsca zajmują: Jakub Gazda (68), Paweł Malarczyk (64), Adam Składanowski (46), Michał Czarski (43), Bogusław Mojzych (40), Barbara Wójcik (36) i Anna Grodecka (36).

Klasyfikacja końcowa turnieju nr 2 | Galeria zdjęć oraz klasyfikacja generalna

Sobotnie zawody miały bardzo interesujący przebieg. Od początku nadspodziewanie dobrze spisywał się reprezentant Orląt Łuków Bogusław Mojzych (nr 10 na liście startowej). W drugiej rundzie urwał punkt Sosnowskiemu, w piątej pokonał wyżej notowanego Jakuba Gazdę a w kolejnej zmusił do kapitulacji równie świetnie spisującego się Malarczyka, będącego w tym momencie, wraz ze Stefankiem, współliderem turnieju. Przed ostatnią rundą po 10 pkt zgromadzili Mojzych oraz Stefanek i o końcowym sukcesie miała zadecydować bezpośrednia partia pomiędzy nimi. W przypadku remisu w tym pojedynku mogli ich jeszcze dogonić, mający po 9 pkt Grodecki , Sosnowski i Malarczyk. Tym razem górą byli faworyci. Stefanek i Sosnowski (grał z Malarczykiem) zainkasowali po dwa punkty i uplasowali się na dwóch czołowych miejscach w tabeli. Mimo porażki trzecią lokatę, dzięki dobremu wartościowaniu, wywalczył Mojzych.

Z pozostałych zawodników na wyróżnienie zasługuje występ debiutujących w Wilkołazie Anny Grodeckiej, Jacka Grodeckiego i Bartłomieja Ryszkowskiego (wypełnił normę na IV kategorię).

Słabiej tym razem spisali się zaliczani do faworytów Gazda, Bajdak i Czarski.

Do końca cyklu pozostały dwa turnieje (9 i 23 lutego).

Zawody w Wilkołazie sędziował Konrad Bieżyca z Lublina.

źródło: oficjalna strona Hetmana Lublin