I Otwarte Mistrzostwa Polski AZS za nami!

885
2013_1om_azs

2013_1om_azs27 października w Częstochowie odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Polski AZS w warcabach 100-polowych. Zawody przeprowadzono w czterech kategoriach wiekowych.

Wśród mężczyzn wygrał Damian Reszka (Politechnika Warszawska) zdobywając 11pkt., 2. miejsce zajął Piotr Szubert (Czarna Damka Lututów), zaś na 3. miejscu uplasował się Mateusz Piątek (AWF Gorzów Wlkp.). Obaj zdobyli po 10 pkt.

Wśród pań zwyciężyła Arleta Flisikowska (również Politechnika Warszawska) przed Iwoną Stasiak (Politechnika Częstochowska) i Moniką Pyrcz (Grom Złota Dama Poczesna).

W kategorii chłopców do lat 16 zwyciężył Szymon Polinceusz (LKS GROM Złota Dama Poczesna), natomiast wśród dziewcząt do lat 16 Zosia Dądela (SP Kłobuck).

Turniej ten to już kolejna (po ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy studentów) inicjatywa Anety i Marcina Sobiegraj we współpracy z Adamem Stępniakiem, Prezesem KU AZS Politechniki Częstochowskiej.