2nd European Youth Online Cup – wyniki

1199

Drugi Młodzieżowy Puchar Europy za nami! Po raz kolejny w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Europy w warcabach 100-polowych został rozegrany turniej zastępczy, w którym wzięło udział 34 naszych reprezentantów. Rywalizowali oni w turniejach w grze aktywnej z czasem 12 min + 5 sec i błyskawicznej z czasem 5 min + 5 sec. Ze względu na brak limitu osób w poszczególnych kategoriach wiekowych (10, 13, 16, 19 i 26) w zawodach mogli wystartować wszyscy chętni, co było na pewno ciekawym doświadczeniem – każdy mógł zmierzyć z najlepszymi juniorami i juniorkami w Europie. W mocno obsadzonym turnieju wzięło udział łącznie 462 zawodników.

Nasi reprezentanci wywalczyli łącznie 4 brązowe medale! W kategorii dziewczyn do lat 10 Oliwa Gancarz (SGU Czarni Oleszyce) zajęła 3 miejsce zarówno w turnieju w grze aktywnej jak i błyskawicznej. 2 brązowe medale zdobył również Sebastian Wieczorek (OKS Sokół Wrocław), który zajął 3 miejsce w grze aktywnej w kategoriach do lat 19 i 26.

Gratulujemy i życzymy takich sukcesów w przyszłorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które miejmy nadzieję, że odbędą się już w tradycyjnej formie.

Oto wyniki wszystkich naszych reprezentantów:

Wszystkie wyniki można znaleźć tutaj : https://www.vint.ee/en-gb/games/#international-draughts w zakładce “Latest tournaments”.


Kolejnym turniejem międzynarodowym z udziałem Polaków będą Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w warcabach 64-polowych, które odbędą się w dniach 20-30.08.2021 r. w Turcji.