Zostało tylko 8 miejsc

18
w-m

w-mZakończyły się turnieje strefowe do OOM w warcabach. W tym roku gościć nas będzie warmińsko-mazurskie. W każdym z czterech turniejów (juniorki i juniorzy 10 lat i młodsi oraz juniorski i juniorzy 13 lat i młodsi) wystąpi po 14 osób. Po czterech turniejach stefowych w Dobiesławiu, Markach, Lututowie i Horyńcu-Zdroju znamy już 48 finalistów Olimpiady Młodzieży. Tym, którym w walce o awans się nie powiodło pozostał miesiąc solidnego treningu i walka o pozostałe jeszcze 2 miejsca w każdej grupie w turnieju barażowym w Markach (20.02).

W turniejach strefowych grało 216 warcabistek i warcabistów z 24 klubów i 9 województw. Najliczniej reprezentowane były kluby: GZ LZS Darłowo 19, Unia Horyniec-Zdrój 18 i Roszada Lipno 14. Pierwsze dwa kluby były gospodarzami turniejów a Roszada musiała przejechać niemal 700 km.

Awans do finału zapewnili sobie reprezentanci 20 klubów. Unia Horyniec zdobyła 7 miejsc, Roszada 6 i Sokół Wrocław 4.

 

Frekwencja według województw:
  1. podkarpackie 53
  2. wielkopolskie 46
  3. mazowieckie 34
  4. zachodniopomorskie 29
  5. dolnośląskie 26
  6. kujawsko-pomorskie 20
  7. łódzkie 6
  8. śląskie i warmińsko-mazurskie 1

Finaliści OOM 2016

(kolejność alfabetyczna)

Juniorzy 10

  1. FORMAŃSKI Oliwier (Lokator Gniezno)
  2. JURCEWICZ Bartosz (Złote Piony Bielawa)
  3. KĄTNY Samuel (Roszada Lipno)
  4. KISYK Maciej (Libero Basznia Dolna)
  5. MAZUROWSKI Robert (Struga Marki)
  6. MIRR Krzysztof (MDK 1 Bydgoszcz)
  7. PAZEK Samuel (Czarna Damka Lututów)
  8. RUBAJ Dominik (Razem Świecie)
  9. SIKORA Kacper (Czarna Damka Lututów)
  10. SKIBA Bartosz (Komorzanka Komorze)
  11. WAŻNY Maciej (Orzeł Lubaczów)
  12. WEBER Tobiasz (Libero Basznia Dolna)
  13. PIOTROWSKI Antoni (Struga Marki) – awans po barażu
  14. GACHEWICZ Daniel (Struga Marki) – awans po barażu

Juniorzy 13

  1. BARABASZ Marek (Złote Piony Bielawa)
  2. BASZNIANIN Dawid (Unia Horyniec-Zdrój)
  3. BROMA Jakub (Struga Marki)
  4. KRZYŚKOWSKI Paweł (Unia Horyniec-Zdrój)
  5. MAZIJ Kamil (Pitagoras Pęgów)
  6. MYSZUK Tymoteusz (Roszada Lipno)
  7. OKUPNICZAK Jakub (Roszada Lipno)
  8. PIÓRO Michał (Mazovia Mińsk Mazowiecki)
  9. SZUMERA Franciszek (Grom Złota Dama Poczesna)
  10. WAŚ Kacper (Struga Marki)
  11. WĘGRZYN Michał (Sokół Wrocław)
  12. ZYBER-MOSZAK Amadeusz (Roszada Lipno)
  13. BEZŁADA Igor (Mazovia Mińsk Mazowiecki) – awans po barażu
  14. SANTOREK Jakub (Mazovia Mińsk Mazowiecki) – awans po barażu

Juniorki 10

  1. BAJK Amelia (Złote Piony Bielawa)
  2. BURDZIŃSKA Magdalena (Unia Horyniec-Zdrój)
  3. CIEŚLAK Maja
  4. FLISIKOWSKA Agata (Zuch Rychlik)
  5. GAWRON Wiktoria (Roszada Lipno)
  6. GUZA Ewelina (Sokół Wrocław)
  7. HULAK Kinga (Unia Horyniec-Zdrój)
  8. KOWALSKA Melisa (MDK 1 Bydgoszcz)
  9. KOZINA Wiktoria (Pitagoras Pęgów)
  10. KOZŁOWSKA Maja
  11. PAŃCZAK Aleksandra (Komorzanka Komorze)
  12. WĘGRZYN Wiktoria (Unia Horyniec-Zdrój)
  13. PAWLAK Karolina (Sokół Wrocław) – awans po barażu
  14. CHALABA Julia (Struga Marki) – awans po barażu

Juniorki 13

  1. BAJKOWSKA Malwina (Sokół Wrocław)
  2. BOSAK Zuzanna (Libero Basznia Dolna)
  3. HULAK Konstancja (Unia Horyniec-Zdrój)
  4. KMIEĆ Paulina (UKS SW Jeziorany)
  5. KORNAGA Klara (Unia Horyniec-Zdrój)
  6. PADZIK Magdalena (Mazovia Mińsk Mazowiecki)
  7. PISARSKA Katarzyna (Sokół Wrocław)
  8. PODHORODECKA Dominika (Zefir Janikowo)
  9. STALA Emilia (Pitagoras Pęgów)
  10. SZWIEC Oliwia (Błyskawica Staniewice)
  11. WALKOWSKA Aleksandra (Roszada Lipno)
  12. WASIEŃKO Daria (GZ LZS Darłowo)
  13. ADAMCZYK Klaudia (Struga Marki) – awans po barażu
  14. GOŁOJUCH Anna (Błyskawica Staniewice) – awans po barażu
Nazwisko i imię klub
B10 1 FORMAŃSKI Oliwier Lokator Gniezno
B10 2 JURCEWICZ Bartosz Złote Piony Bielawa
B10 3 KĄTNY Samuel Roszada Lipno
B10 4 KISYK Maciej Libero Basznia Dolna
B10 5 MAZUROWSKI Robert Struga Marki
B10 6 MIRR Krzysztof MDK 1 Bydgoszcz
B10 7 PAZEK Samuel Czarna Damka Lututów
B10 8 RUBAJ Dominik Razem Świecie
B10 9 SIKORA Kacper Czarna Damka Lututów
B10 10 SKIBA Bartosz Komorzanka Komorze
B10 11 WAŻNY Maciej Orzeł Lubaczów
B10 12 WEBER Tobiasz Libero Basznia Dolna
B13 1 BARABASZ Marek Złote Piony Bielawa
B13 2 BASZNIANIN Dawid Unia Horyniec-Zdrój
B13 3 BROMA Jakub Struga Marki
B13 4 KRZYŚKOWSKI Paweł Unia Horyniec-Zdrój
B13 5 MAZIJ Kamil Pitagoras Pęgów
B13 6 MYSZUK Tymoteusz Roszada Lipno
B13 7 OKUPNICZAK Jakub Roszada Lipno
B13 8 PIÓRO Michał Mazovia Mińsk Mazowiecki
B13 9 SZUMERA Franciszek Grom Złota Dama Poczesna
B13 10 WAŚ Kacper Struga Marki
B13 11 WĘGRZYN Michał Sokół Wrocław
B13 12 ZYBER-MOSZAK Amadeusz Roszada Lipno
G10 1 BAJK Amelia Złote Piony Bielawa
G10 2 BURDZIŃSKA Magdalena Unia Horyniec-Zdrój
G10 3 Cieślak Maja
G10 4 FLISIKOWSKA Agata Zuch Rychlik
G10 5 GAWRON Wiktoria Roszada Lipno
G10 6 GUZA Ewelina Sokół Wrocław
G10 7 HULAK Kinga Unia Horyniec-Zdrój
G10 8 KOWALSKA Melisa MDK 1 Bydgoszcz
G10 9 KOZINA Wiktoria Pitagoras Pęgów
G10 10 KOZŁOWSKA Maja
G10 11 PAŃCZAK Aleksandra Komorzanka Komorze
G10 12 WĘGRZYN Wiktoria Unia Horyniec-Zdrój
G13 1 BAJKOWSKA Malwina Sokół Wrocław
G13 2 BOSAK Zuzanna Libero Basznia Dolna
G13 3 HULAK Konstancja Unia Horyniec-Zdrój
G13 4 KMIEĆ Paulina  UKS SW Jeziorany
G13 5 KORNAGA Klara Unia Horyniec-Zdrój
G13 6 PADZIK Magdalena Mazovia Mińsk Mazowiecki
G13 7 PISARSKA Katarzyna Sokół Wrocław
G13 8 PODHORODECKA Dominika Zefir Janikowo
G13 9 STALA Emilia Pitagoras Pęgów
G13 10 SZWIEC Oliwia Błyskawica Staniewice
G13 11 WALKOWSKA Aleksandra Roszada Lipno
G13 12 WASIEŃKO Daria GZ LZS Darłowo