XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – Lubuskie 2017

1473

XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych – LUBUSKIE 2017 w warcabach zakończona. W turnieju finałowym w Drzonkowie wystartowało 56 zawodników, który bardzo zaciekle rywalizowali 4 dni.

Wśród juniorów młodszych do lat 10 zwyciężyli Kinga Krzych (MUKS Libero Basznia Dolna) oraz Dominik Rubaj (SIN Razem Świecie), a w kategorii juniorów młodszych do lat 13 najlepszymi okazali się Katarzyna Pisarska oraz Amadeusz Zyber-Moszak (oboje UKS Roszada Lipno).

W klasyfikacji klubowej UKS Roszada Lipno nie pozostawiła żadnych złudzeń kto jest najlepszą drużyną finałów. Zawodnicy UKS Roszada Lipno zdobyli 50 punktów, o 17 punktów więcej niż MUKS Libero Basznia Dolna i o 23 punkty więcej niż UKS Struga Marki.

W klasyfikacji województw pierwsze miejsce zdobyło województwo wielkopolskie – 65 punktów, drugie podkarpackie – 52 punkty, a trzecie miejsce województwo mazowieckie – 27 punktów.

Klasyfikacja końcowa: Juniorki młodsze do lat 10 | Juniorzy młodsi do lat 10 | Juniorki młodsze do lat 13 | Juniorzy młodsi do lat 13 | Strona ogranizatorów XXXII OOM w Sportach Halowych