World Mind Games – Beijing 2014

977
sportaccord_beijing_banners2-02

sportaccord_beijing_banners2-02 Po raz kolejny, tj. 4 w grudniu Pekinie odbywają się SportAccord World Mind Games (brydż, go, szachy, szachy chińskie oraz warcaby). W turnieju startuje 28 najlepszych zawodników World Cup (12 kobiet oraz 16 mężczyzn). Wśród nich jest Natalia Sadowska, która aktualnie zajmuje 3 miejsce w klasyfikacji World Cup. W pierwszych dwóch dniach imprezy rozegrano turniej w grze aktywnej. Natalia zdobyła 7 punktów i zajęła VI miejsce. Turniej wygrała Tamara Tansykkuzina (Rosja), drugie miejsce zajęła Wiktoria Motriczko (Ukraina), a na najniższym stopniu podium stanęła Olga Fedarowicz (Białoruś). Wśród panów najlepszy był Roel Boomstra (Holandia), drugie miejsce zajął Aleksander Szwarcman (Rosja), a trzecie Guntis Valneris (Łotwa).

W grze błyskawicznej Natalia Sadowska zdobyła 10 punktów i zajęła VII pozycję. Turnie wygrała Daria Tkaczenko (Uraina), przed Matreną Nogowitsyną oraz Tamarą Tansykkuziną (obie Rosja). Wśród mężczyzn najlepszy był Aleksander Szwarcman (Rosja), drugie miejsce zajał Guntis Valneris (Łotwa), a trzecie Juri Anikejew (Ukraina).

W superblitzu Natalia Sadowska zdobyła 10 punktów i zajęła podobnie jak w blitzu VII miejsce. Turniej wygrała Wiktoria Motriczko, która zdobyła komplet punktów(!). Wśród mężczyzn zwyciężył Kameruńczyk Jean Marc Ndjofang.

Więcej informacji na stronie SportAccord World Mind Games.