Weekend pod znakiem GP

795

W sobotę 22 marca w Szkole Podstawowej w Pęgowie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w warcabach stupolowych będące jednocześnie VII rundą Grand Prix Wrocławia. W zawodach wzięło udział 58 zawodników i zawodniczek.

W Ekstralidze – tym razem rozgrywanej systemem 4 rundy w 100-polowe i 4 w 64-polowe – zwyciężył Marcin Chęsiak (Sokół) przed Edwardem Karpińskim (Grom Złota Dama Poczesna) i Dawidem Frankiem (Roszada LIpno). W Lidze Szkolnej z naszych zawodników najlepiej wypadli młodzicy (Paweł Hanuszewicz – II m., Tomek Kołodziejczyk – III m.) i młodziczka Malwina Bajkowska (III m.). Pozostali zawodnicy tym razem nie stanęli na podium. Zawody zdominowali zawodnicy Roszady Lipno, którzy triumfowali we wszystkich czterech kategoriach: Walkowska Aleksandra (orliczki), Myszuk Tymoteusz (orlicy), Lipka Martyna (młodziczki) i Filip Kujawa (młodzicy).

Więcej informacji na stronie OKS Sokół Wrocław.

VII Turniej Grand Prix Wrocławia 2013-2014 – Ekstraliga | Młodzicy | Młodziczki | Orliki | Orliczki

Również w sobotę, lecz 400 km dalej, w Mińsku Mazowieckim rozegrano czwarty turniej z cyklu Grand Prix Mazowsza. Tym razem grano w warcaby 100-polowe i wystartowało w turnieju 64 uczestników.

W grupie OPEN zwyciężył rzutem na taśmę Mateusz Niczyporuk (Roszada Lipno), który w ostatniej rundzie pokonał Bartosza Sochę (Zuch Rychlik). Mateusz zdobył 11 punktów. Drugie miejsce zajęła Natalia Sadowska (Mazovia Mińsk Mazowiecki), a trzeci był Władysław Daliga (UKS SW Jeziorany). Oboje zdobyli po 10 punktów. Liderem GP Mazowsza pozostał Paweł Suchecki (Struga Marki), który w Mińsku Mazowieckim był XIII. W grupie do lat 13 podium zdominowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Struga z Marek. Zwyciężył Jakub Broma (16 pkt), przed Ludwiką Moczulską (15 pkt.) oraz Martinem Banaszkiem (14 pkt.). Obecnie pierwszy w klasyfikacji ogólnej GP jest Martin Banaszek.

Więcej informacji oraz aktualne klasyfikacje można znaleźć na stronie GP Mazowsza.