Warcabowa Warszawa!

878

11 i 12 września 2021 roku Warszawa warcabami stała. W sobotę Polski Związek Warcabowy wystawiał się na pikniku w ramach IX Narodowego Dnia Sportu, zaś w niedzielę gościliśmy z warcabami na Bulwarach Wiślanych. W trakcie tych wydarzeń nasi goście mogli nauczyć się reguł gry, poznać zasady warcabowej rywalizacji, zmierzyć się z najlepszymi polskimi warcabistami, a także wziąć udział w wielu ciekawych konkursach.

Sobotni dzień poza piękną aurą przyniósł Warszawiakom (i nie tylko) możliwość poznania warcabów bliżej podczas pikniku w ramach IX Narodowego Dnia Sportu. Wspólnie z warcabami zaprezentował się partner PZWarc, fima Chess & CHeckers Games, która udostępniła odwiedzającym swoją szachową aplikację na platformę Oculus VR. Na stoisku Polskiego Związku Warcabowego pojawiło się wielu warcabistów: Natalia Sadowska, Arleta Flisikowska, Katarzyna Stańczuk, Łukasz Kosobudzki, Mariusz Ślęzak, Damian Reszka, Franciszek Szumera, Paweł Suchecki oraz Karol Dudkiewicz.

Dzień później dzięki uprzejmości grupy ZPR Media S.A., właściciela marki Super Express, Radio ESKA czy Radio Super Nova, pokazaliśmy się na Bulwarze im. gen. Pattona w Warszawie. Do dyspozycji warcabistów była scena z nagłośnieniem, na której przeprowadzono kilka warcabowych wywiadów, a goście eventu próbowali swoich sił w warcabowych potyczkach z zawodnikami. W niedzielę skład warcabowej reprezentacji uzupełnili Marta Bańkowska, Marcin Grzesiak i Jakub Stacewicz. Do warcabnicy zasiadł również nieoczekiwany gość – Arcymistrz Kacper Piorun, szachowy Mistrz Polski z ubiegłego roku, który niedawno wywalczył 5. miejsce podczas rozgrywanych w Reykjaviku Mistrzostw Europy. Patronem medialnym wydarzenia było Radio Super Nova.

Artykuł o evencie pojawił się między innymi na łamach Super Expressu:
https://www.se.pl/warszawa/niezwykle-rozgrywki-na-bulwarach-te-kobiety-sa-nie-do-pokonania-aa-jhTy-wJqW-Sm4j.html

Serdecznie dziękujemy za udział w powyższych eventach wszystkim gościom oraz warcabistom wspierającym popularyzację i promocję warcabów. Do zobaczenia na kolejnych tego typu spotkaniach!