W Dąbkach rozegrano 44. Międzynarodowy Turniej Warcabowy o „Kryształowy Kamień” im. Marii i Romualda Frey.

1894

O zwycięstwo w Turnieju rywalizowali warcabiści z całego kraju i zawodnicy z Czech oraz Holandii. Uroczystego otwarcia rywalizacji dokonał Pan Wicestarosta Jan Krawczuk. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Kortas (LUKS Zefir Janikowo). Drugie miejsce wywalczył Filip Kuczewski z klubu UKS Roszada Lipno. Na trzecim miejscu uplasował się Bartosz Malak – LUKS Zefir Janikowo. W klasyfikacji juniorskiej najlepszymi okazali się: Juniorki do lat 8 – Tatiana Pasińska GZ LZS Darłowo, Juniorzy do lat 8 – Ksawier Masternak GZ LZS Darłowo. Juniorki do lat 10: Aleksandra Łukomska UKS Komorzanka Komorze, Juniorzy do lat 10: Dominik Rubaj SIN Razem Świecie. Juniorki do lat 13 Klaudia Adamczyk z UKS Struga Marki i Sebastian Wieczorek (UKS Roszada Lipno). Juniorki do lat 16 Kamila Misiołek OKS Sokół Wrocław i Tomasz Urbańczyk (UKS Roszada Lipno). Juniorzy do lat 19 Bogdan Bańkowski z UKS Struga Marki. Podczas Turnieju przeprowadzono Konkurs Rozwiązywania Zadań, w którym zwyciężył Krzysztof Kortas (LUKS Zefir Janikowo), drugi był Bogdan Bańkowski (Struga Marki) a trzeci Bartosz Rak (UKS Lokator Gniezno).Dekoracji zwycięzców dokonali wspólnie Pani Sekretarz Gminy Darłowo Anna Szynkowska-Borkowska oraz Radny Powiatu Słąwieńskiego Pan Szymon Krawczuk. Nadmienimy, iż każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego wspaniałego Turnieju.