Olymp Błonie zdominował II OOM w sportach umysłowych

839

II OOM w sportach umysłowych

W rozegranej w Wałbrzychu w dniach 11-15 kwietnia 2013r. II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży drużyna Olymp Błonie wywalczyła 4 medale, na czworo startujących

zawodników (!) całkowicie dominując turniejowe rozgrywki.W grupie juniorów młodszych bezapelacyjnie zwyciężył Karol Cichocki – 16 pkt., drugie miejsce zajął Mateusz Stańczuk – 13 pkt., a na najniższym stopniu podium stanął Adrian Nadulny – 12 pkt. (wszyscy Olymp Błonie). Wśród dziewczyn drugi raz z rzędu zwyciężyła Zuzanna Suchocka (UKS SW Jeziorany) – 15 pkt., drugie miejsce zajęła Katarzyna Stańczuk (Olymp) – 13 pkt., a na trzeci miejscu uplasowała się Marta Stangret (Mazovia Mińsk Mazowiecki) – również 13 pkt.

W klasyfikacji klubów bezapelacyjnie zwycięzył klub z Błonia Olymp – 29 pkt., drugie miejsce zajęła Unia Horyniec-Zdrój – 19 pkt., a na trzecim miejscu uplasowała się Mazovia Mińsk Mazowiecki – 13 pkt. Wśród województw mazowieckie – 55 pkt., drugie miejsce dla podkarpackiego – 22 pkt., a na trzecim miejscu uplasował się gospodarz imprezy – Dolny Śląsk – 14 pkt.

Turniej został zorganizowany pod honorowym patronatem Minister Sportu i Turystyki Pani Joanny Muchy, która pierwszego dnia rozgrywek gościła na sali gry i z bliska przyglądała się zmaganiom młodych warcabistów. Olimpiada obejmowała trzy dyscypliny: brydż, warcaby stupolowe oraz szachy. Rozgrywki odbywały się w różnych miejscach Wałbrzycha i okolic. Szachiści rywalizowali w Zamku Książ i Hotelu Maria, w sali witrażowej wałbrzyskiego ratusza młodzież zagrała w warcaby, a w Tatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju w brydża. W zawodach wzięło udział łącznie 350 zawodników z całej Polski.

Klasyfikacja końcowa II OOM w sportach umysłowych (warcaby stupolowe): dziewczyny | chłopcy

Informacje o II OOM w sportach umysłowych: TV Wałbrzych (od 3:18) | TV Wałbrzych (od 7:20) szachy | TV Twoja (od 2:07) brydż | walbrzyszek.com | naszemiasto.pl | walbrzych24.com | walbrzyszek.com | walbrzych24.com