Nasze zawodniczki bez sukcesów w Izmirze

811

Bez sukcesów w Izmirze zakończyły swój udział reprezentantki naszego kraju Natalia Sadowska oraz Arleta Flisikowska w IX Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Izmirze.

W turnieju głównym Natalia zdobyła 10 punktów i zajęła X miejsce, a Arleta z 9 punktami była w mistrzostwach XXI. Podium należało do rosyjskich zawodniczek. Zwyciężyła Aygul Idrisova – 13 pkt., drugie miejsce zajęła Ksenia Nakhova – 12 pkt., trzecie Matrena Nogovitsyna – 12 pkt. W turnieju OPEN najlepszym okazał się Aleksiej Czyżow (Rosja).

W turnieju w grze aktywnej naszym zawodniczkom nie poszło lepiej. Natalia zdobyła 10 punktów i uplasowała się na V miejscu. Arleta zdobyła tylko 7 punktów i była XXII. Zwyciężyła Tamara Tansykkużyna (Rosja) – 13 pkt., druga była Natalia Szestakowa (Rosja) – 12 pkt., a trzecia Darja Fedorowicz (Białoruś) – 11 pkt. W turnieju OPEN najlepszy był Aleksander Szwarcman (Rosja).

W turnieju w grze błyskawicznej w decydującej o medalu partii Natalia Sadowska uległa Tamaże Tansykkużynie i z 9 punktami zajęła IX pozycję. Arleta uzyskała 7 punktów i była XIX. Zwyciężyła Matrena Nogowitsyna – 14 pkt, przed Darią Tkaczenko – 12 pkt i Natalią Szestakową – 10 pkt. W turnieju OPEN Ainur Szajbakow. Wszyscy reprezentują Rosję.

Na zakończenie rozegrany został turniej superblitza. Natalia Sadowska zdobyła 8 punktów i słabszym wartościowaniem przegrała medal ostatecznie plasując się na V miejscu. Arleta zdobyła 6 punktów i była XIV. A w turnieju zwyciężyła z kompletem punktów Matrena Nogowitsyna, przed Darią Tkaczenko – 12 pkt i Tamarą Tansykkużyną – 8 pkt. W turnieju OPEN Aleksiej Czyżow.

Więcej informacji na stronie organizatorów – ec2016.fmjd.org