Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

2718
foto: Lucyna Bańkowska

Już jutro w Witebsku rozpoczynają się XIX Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Nasza reprezentacja wyprawę po złote runo rozpoczęła już wczoraj. W sali kinowej Muzeum Narodowego w Warszawie odbyła się uroczystość ślubowania młodych warcabistów. Rozpoczęto tradycyjnie odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, następnie w imieniu wszystkich warcabistów ślubowanie złożyła aktualna Mistrzyni Polski Juniorek do 19 lat, aktualna jeszcze wicemistrzyni Polski seniorek, finalistka MP seniorów zawodniczka Klubu Struga Marki Marta Bańkowska.
Po ślubowaniu nastąpiło wręczenie koszulek reprezentacyjnych, przy okazji wiceprezes PZWarc Zygmunt Ślęzak przedstawił największe osiągnięcia poszczególnych zawodników. Po złożeniu autografów wszyscy zawodnicy i opiekunowie zwiedzili wraz z przewodnikiem Muzeum Narodowe i zabierając ze sobą reprezentację Czech udali się autokarem w daleką podróż do Witebska.
Nasz dotychczasowy dorobek w MME (bez blica) to równo 30 medali (7-9-14). Pora rozpocząć czwartą dziesiątkę. A może uda się posłuchać Mazurka Dąbrowskiego, który ostatnio na MME grano w 2009 roku.

Powodzenia!

Warto dodać, że sędzią głównym MME będzie fr Bartosz Socha.

Strony MME

(zdjęcie – L.Bańkowska)

(zdjęcia ze ślubowania)