Mistrzostwa Świata Gier Umysłowych (wyniki)

1028
swmg-draughts

swmg-draughtsW ubiegły piątek w Pekinie zakończyły się Mistrzostwa Świata w grach umysłowych. Wśród 5 gier w jakich ryzalizowano znalazły się warcaby. Rozgrywki prowadzono na planszach 100-polowych oraz dodatkowo jako prezentacja jednej z odmian warcabów grano w warcaby rosyjskie. Bardzo ciekawa punktacja turnieju sprawiła, że w każdej partii była zaciekła walka do ostaniego piona. Zawodnik w pojedynku za zwycięstwo w pierwszej partii dostawało się 12 (przegrany – 0), w drugiej  9 (3), w trzeciej 8 (4), a w czwartej i kolejnej partii 7 (5) punktów. Grano do pierwszej wygranej. Wśród kobiet najwięcej punktów, aż 61 punktów w 7 rundach, uzyskała Olga Fedarowicz (Białoruś), drugie miejsce zajęła Zoja Gołubiewa (Łotwa), a trzecie miejsce Daria Tkaczenko (Ukraina). Obie zawodniczki zdobyły po 55 punktów. Wśród mężczyzn zwyciężył Aleksander Georgiew (Rosja), który w finale pokonał Guntisa Valnerisa (Łotwa) 7:5, natomiast w małym finale zwycięzył Roel Boomstra (Holandia), który pokonał Aleksandra Getmańskiego (Rosja) 8:4. W warcabach rosyjskich najlepszy okazał się Oleg Daszkow (Rosja).