Klasycznie w Gumuldur

1314

W Gumuldur niedaleko Izmiru (Turcja) zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w warcabach 64-polowych. Wśród startujących było 12 zawodników z Polski. Rozegrane zostały trzy turnieje w warcabach klasycznych, w warcabach szybkich oraz w warcabach błyskawicznych.

W kategorii do lat 8 trzy srebrne medale zdobył Dawid Gotowski (MDK 1 Bydgoszcz). Również trzy srebrne medale zdobyła Aleksandra Łukomska (Komorzanka Komorze), która startowała wśród dziewczyn do lat 10. Natomiast wśród chłopców Mateusz Wysokiński (Roszada Lipno) zdobył dwa srebrne i jeden brązowy medal, a Mateusz Muzaj (Struga Marki) był trzeci w grze błyskawicznej. W kategorii kadetek Klaudia Adamczyk zajęła III miejsce w grze błyskawicznej. Wśród juniorek do lat 19 Emilia Lepak zdobyła dwa złote i jeden brązowy medal, natomias Sylwia Krause w grze błyskawicznej była 2. Wśród juniorów do lat 19 Dawid Franek wygrał 2 srebrne i jeden brązowy medal, natomiast Filip Kujawa w warcabach aktywnych był trzeci, a w grze błyskawicznej drugi.

Szczegółowe informacje na stronach organizatorów oraz FMJD.