Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Bielawy Szkół Podstawowych w warcabach klasycznych

12
2010_64_idmpsp

W dniach 18- 19.01.2010r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Bielawie odbyły się „Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Bielawy Szkół Podstawowych w Warcabach Klasycznych”. Organizatorami zawodów byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie, arcymistrz Stanisław Urbanek oraz Szkoła Podstawowa Nr 10.

W pierwszym dniu zawodów tj.18 stycznia odbyły się „Indywidualne Mistrzostwa Bielawy Szkół Podstawowych w Warcabach Klasycznych”. W zawodach udział wzięło 58 uczniów z 4 szkół podstawowych Bielawy. Zawodnicy rozgrywali swoje partie w systemie szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw:

Dziewczynki do lat 10 Chłopcy do lat 10
1 miejsce – Beata Wójcik 1 miejsce – Damian Bacia
2 miejsce – Gabriela Rusak 2 miejsce – Oskar Wypych
3 miejsce – Aneta Mróz 3 miejsce – Maksym Gendera
Dziewczynki do lat 13 Chłopcy do lat 13
1 miejsce – Aleksandra Hołub 1 miejsce – Jędrzej Piątek
2 miejsce – Marta Sieczka 2 miejsce – Damian Zbozień
3 miejsce – Karolina Waś 3 miejsce – Krzysztof Koszi

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W drugim dniu tj. 19.01.2010r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Bielawy Szkół Podstawowych w Warcabach Klasycznych.

W turnieju uczestniczyły cztery reprezentacje bielawskich szkół podstawowych. Każda składała się z 12 zawodników (poza szkołą społeczną- 11 zawodników). Rywalizacja polegała na pojedynkach drużynowych „każdy z każdym”. O wyniku decydowała suma punktów zdobytych przez poszczególnych zawodników w swoich kategoriach wiekowych.

Składy drużyn:

Szkoła Podstawowa nr 4 Szkoła Społeczna STO z Oddziałami Integracyjnymi

  1. Aneta Mróz                                                     1. Karolina Chrzan
  2. Karolina Czapla                                             2. Gabriela Rusak
  3. Ewa     Nurkiewicz                                         3. Damian Bacia
  4. Piotr Olejnik                                                   4. Maksym Gendera
  5. Kuba Uguk                                                     5. Maciej Pawlica
  6. Mateusz Mróz                                                6. Klaudia Kacprowicz
  7. Natalia Jaros                                                 7. Paulina Raczyńska
  8. Milena Świątek                                              8. Marta Sieczka
  9. Michał Morasz                                               9. Jędrzej Piątek
  10. Adrian Magdziarz                                         10. Radosław Boczoń
  11. Adrian Marcinów                                          11. Oskar  Jodłowiec
  12. Dominika Małecka

Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7       Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi

  1. Nikola Wiśniewska                                        1. Wiktoria Sikora
  2. Alicja Obuch                                                   2. Klaudia Skowrońska
  3. Agnieszka Trzepla                                         3. Aleksandra Niedbalec
  4. Bartosz Florczak                                            4. Bartosz Rossa
  5. Kacper Przybylski                                          5. Jan Migut
  6. Kamil Nowicki                                                6. Dawid Sikora
  7. Martyna Podleśna                                          7. Aleksandra Hołub
  8. Monika Wiatrak                                              8. Aleksandra Janicka
  9. Nikola Wolska                                                9. Paulina Tebinka
  10. Krystian Rycąber                                           10. Damian Witkoś
  11. Nikolas Oleksas                                             11. Patryk Raczyński
  12. Damian Zbozień                                            12. Karol Winiarski

Wyniki poszczególnych rund pomiędzy szkołami:

SP 4 – Szkoła Społeczna 0:2 (22:26)
SP 7 – SP 4 1:1 (24:24)
SP 7 – SP 10 2:0 (26:22)
Szkoła Społeczna – SP 7 2:0 (29:19)
SP 4 – SP 10 2:0 (27:21)
SP 10 – Szkoła Społeczna 0:2 (22:26)

Klasyfikacja generalna:

  1. Społeczna Szkoła Podstawowa – 6 (81)
  2. Szkoła Podstawowa nr 4 – 3 (73)
  3. Szkoła Podstawowa nr 7 – 3 (69)
  4. Szkoła Podstawowa nr 10 – 0 (65)

2010_64_idmpsp

Zwycięskie szkoły otrzymały puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe (piłki nożne, piłki do gry w koszykówkę, piłki siatkowe, piłki do piłki ręcznej, znaczniki treningowe), zawodnicy – pamiątkowe medale. Organizator nie zapomniał o opiekunach grup. Nauczyciele otrzymali upominki w postaci profesjonalnych kijków do uprawniania Nordic Walking.

Czesław Szewczyk