Festiwal Gier Umysłowych w Krośnie za nami

896

W niedzielę w Krośnie zorganizowany został I Festiwal Gier Umysłowych. Oprócz warcabistów, w turnieju walczyli też szachiści i brydżyści.

Zawodnicy warcabowego klubu LKS UNIA Horyniec jak zwykle wypadli bardzo dobrze. Ponieważ był to turniej otwarty, można było oglądać zmagania dzieci z zawodnikami o kilkadziesiąt lat starszymi. W ogólnej klasyfikacji bardzo dobre 3 miejcie zajął zawodnik LKS UNIA – Wiktor Nesterak. Zwyciężył Damian Reszka z Gniezna, który jest wielokrotnym Mistrzem Polski w warcabach.

W podziałach na kategorie wiekowe bezkonkurencyjni byli zawodnicy LKS UNIA Horyniec. W kategorii do 14 lat chłopcy, 1 i 3 miejsce zajęli zawodnicy LKS UNIA – Jakub Gazda i Mateusz Skibicki.

W klasyfikacji dziewcząt do lat 14, wszystkie trzy miejsca padły łupem LKS UNII: 1 Klaudia Zaborniak, 2 Angelika Żuk, 3 Kornaga Klara. 5 i 6 miejsca w tej kategorii wiekowej zajęły Konstancja Hulak i Kinga Hulak.

W kategorii do lat 10 zwyciężyła Kornaga Klara, a na 2 miejscu była Kinga Hulak.

źródło: horyniec.info

Klasyfikacja końcowa | Galeria zdjęć (foto: Jan Artymowicz)