Dominatorzy z Gniezna

941

W rozegranych w sobotę w Markach XIII Mistrzostwach Polski w warcabach 100-polowych w grze aktywnej trzy złote medale zdobyli zawodnicy Lokatora Gniezno.

W zawodach wystartowało 57 zawodników. Wśród dziewczyn do lat 16 najlepsza była Aleksandra Szturomska – 12 pkt., drugie miejsce zajęła zawodniczka miejscowej Strugi Ludwika Moczulska – 11 pkt, a trzecia była Katarzyna Stańczuk (Olymp Błonie) – 10 pkt. Wśród chłopców do lat 16 zwyciężył Bartosz Rak – 12 pkt., drugi był Maksym Puchała (Grom Złota Dama Poczesna) – 11 pkt. Wśród seniorów zwyciężył Damian Reszka – 12 pkt., drugie miejsce zajął, dość niespodziewanie, Karol Cichocki (Olymp) – 11 pkt., który w ostatniej rundzie pokonał ubiegłorocznego medalistę Łukasza Kosobudzkiego (Mazovia Mińsk Mazowiecki). Wygląda na to że Karol ma patent na Łukasza, bo to już kolejne zwycięstwo nad starszym kolegą 🙂 Na najniższym stopniu podium stanął Radosław Wika (Kociołki Sarbia-Sarbka) – 10 pkt., który wrócił do gry po rocznej przerwie. Wśród kobiet najlepsza była Natalia Sadowska (Mazovia), która w turnieju głównym była 5.

XIII Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych w grze aktywnej (wyniki): chłopcy do lat 16 | dziewczęta do lat 16 | open | zdjęcia (Paweł Suchecki)