Dobre występy w Pradze nieokraszone żadnym medalem

1022

W rozgrywanych w dniu wczorajszym w Pradze III Mistrzostwach Europy w grze aktywnej Polscy reprezentanci zagrali dobrze, ale nie udało im się zdobyć medalu. Na osłodę zawodnikom pozostaje III miejsce w klasyfikacji generalnej państw.

Najbliżej tego osiągnięcia była Natalia Sadowska. Niestety wpadki z niżej notowanymi rywalkami sprawiły, że zajęła dopiero piąte miejsce. Druga z naszych reprezentantek Anna Chylewska-Sroka zajęła siódme miejsce. Wygrała Wiktoria Motriczko z Ukrainy – 14 pkt., przed Tamarą Tansykużyną (Rosja) – 12 pkt. oraz Ludmiłą Litwinienko (Ukraina) – 11 pkt. Natomiast wśród mężczyzn najlepiej z Polaków wypadł Łukasz Kosobudzki, który w klasyfikacji końcowej zajął wysokie ósme miejsce wyprzedzając m.in. wyżej notowanych arcymistrzów z Litwy Burzyńskiego oraz Domczewa. Pozostali Polscy reprezentancji zajęli kolejno miejsca: Bartosz Gronowski – 12, Przemysław Pałeczny – 13, Piotr Chmiel – 15, Przemysław Oderkiewicz – 24 oraz Radosław Wika – 29.