Błyskawiczne granie – Gronowski i Niczyporuk najlepsi!

988

W miniony weekend w Warszawie rozegrano Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej zarówno w warcabach 100-polowych (sobota) jak i 64-polowych (niedziela).

W sobotę tytuł mistrza Polski wywalczył zawodnik Lokatora Gniezno Bartosz Gronowski – 20 pkt., drugie miejsce przypadło dla Łukasza Kosobudzkiego (Mazovia Mińsk Mazowiecki) – 19 pkt., a trzecie dla Mateusza Niczyporuka (Roszada Lipno) – 18 pkt. Identyczne podium było dwa lata temu w Sępólnie Krajeńskim. Natomiast w niedzielę w warcaby 64-polowe najlepszym okazał się Mateusz Niczyporuk, który lepszym wartościowaniem wyprzedził zawodnika Diagramu Mińsk Mazowiecki Krzysztofa Kuźniara. Obaj zdobyli po 13 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Sadowska (Mazovia), która zdobyła 12 pkt.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski w warcabach w grze błyskawicznej:  100-polowe | 64-polowe