Bez sukcesów w Mistrzostwach Europy

619
2012_100_emmen

Nie udała się Natalii Sadowskiej obrona brązowego medalu zdobytego przed dwoma latami w Sępólnie Krajeńskim. Brązowa medalistka tegorocznej Olimpiady Sportów Umysłowych zdobyła tylko 10 punktów (bilans 2-6-1) i zajęła w klasyfikacji końcowej dopiero IX miejsce. Turniej zdecydowanie wygrała Zoja Gołubiewa (Łotwa), drugie miejsce z 2 punktami mniej zajęła Nina Hoekman (Holandia), a na najniższym stopniu podium stanęła, sprawiając dużą niespodziankę, Ayyyna Sobakina (Rosja). Pozostałe nasze zawodniczki nieznacznie słabiej punktowały. Arleta Flisikowska zdobyła 9 punktów (XXII msc.), Ewa Kosobudzka 7 punktów  (XXXI msc.). W turnieju mężczyzn o pierwsze miejsce do samego końca rywalizowało sześcioro zawodników, niestety żaden Polak. Z tej szóstki najlepszy okazał się Aleksiej Czyżow (Rosja), drugie miejsce zajął Guntis Valneris (Łotwa), a trzeci był Pim Meurs (Holandia), który tym samym obronił swoją lokatę z poprzednich mistrzostw Europy, które odbyły się w Murzasichle. Polacy w porównaniu do poprzednich mistrzostw oraz tegorocznej olimpiady wypadli słabo. Najlepszym naszym zawodnikiem został tegoroczny wicemistrz Polski Oskar Budis, który zdobył 9 punktów (bilans 1-7-1) i zajął 42 pozycję, Mariusz Ślęzak zdobył 8 punktów (53 msc.), a Karol Dudkiewicz 7 punktów (58 msc.). Więcej informacji o turnieju, zdjęcia, filmy oraz partie można zobaczyć na stronie internetowej organizatorów.

2012_100_emmen