Bartosz Gronowski ponownie najlepszy

846

Po raz kolejny w grze błyskawicznej bezkonkurencyjny okazał się zawodnik Lokatora Gniezno Bartosz Gronowski. W mistrzostwach Polski zorganizowanych w niedzielę 10 marca w Sępólnie Krajeńskim Bartosz Gronowski obronił po raz drugi z rzędu tytuł mistrza Polski w grze błyskawicznej uzysując identyczny rezultat punktowy jak przed rokiem w Lututowie, tj. 19 punktów. Jest to jego drugie mistrzostwo Polski zdobyte w 2013 roku, gdyż w lutym zwyciężył w Mistrzostwach Polski w grze aktywnej. Drugie miejsce, podobnie jak w grze aktywnej w tym roku, zajął Łukasz Kosobudzki (Mazovia Mińsk Mazowiecki), który zdobył punkt mniej niż Bartosz, a na najniższym stopniu podium stanął, sprawca największej niespodzianki w tegorocznych półfinałach mistrzostw Polski, Mateusz Niczyporuk (Roszada Lipno), który zgromadził zdobył 15 punktów. W turnieju wystartowało 32 zawodników z 13 klubów.