Amelia Jankowska oraz Jakub Ilasz najlepsi wśród dzieci do lat 8

2452

W miniony weekend w Markach drugi raz z rzędu rozegrano 4. Mistrzostwa Polski Dzieci do lat 8. W turnieju uczestniczyło 91 zawodników z 18 klubów, a najmłodszy uczestnik mistrzostw niedawno skończył 4 lata. Podczas dwudniowych zmagań zawodnicy rozegrali 9 rund.

Najlepszą dziewczyną została Amelia Jankowska (UKS Komorzanka Komorze), która zdobyła 16 punktów i minimalnie wartościowaniem wyprzedziła prowadzącą od samego początku turnieju Julię Banaś (LKS Unia Horyniec-Zdrój), która w ostatniej rundzie niespodziewanie uległa brązowej medalistce mistrzostw Milenie Śliwa (SW Stowarzyszenia POMÓŻMY RAZEM Stary Dzików). Milena zdobyła 13 punktów.

Wśród chłopców zwyciężył Jakub Ilasz (UKS Roszada Lipno). Kuba zdobył 15 punktów. Drugie miejsce zajął Filip Gotowski (MDK 1 Bydgoszcz), natomiast trzecie miejsce zdobył Norbert Ludwik (MUKS Libero Basznia Dolna), który w ostatniej rundzie ograł klubowego kolegę Mateusza Hanasiewicza i wskoczył przed niego. Wszyscy zawodnicy zdobyli po 14 punktów.