8. Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół i UKS-ów w warcabach klasycznych

27

W dniach 04 – 06 czerwca 2010r. w Miejskiej Górce odbyły się 8. Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół i UKS-ów w warcabach klasycznych.

Wystartowało ponad 72 zawodników w 6 grupach wiekowych. Ze względu na małą ilość zawodników reprezentujących gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne zostały utworzone wspólne grupy rozgrywkowe – osobne dla dziewcząt i chłopców. W ten sposób rozegrano wystarczającą ilości partii do wypełnienia norm na wyższe kategorie, a kolejność ustalono na podstawie uzyskanych wyników pomiędzy zainteresowanymi zawodnikami.

Chłopcy w kategorii szkół podstawowych w grupach klas I-III i klas IV-VI grali systemem szwajcarski pozostałe grupy systemem kołowy.

Organizatorami turnieju byli: Wielkopolski Związek Warcabowy, Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Urząd Miejski w Miejskiej Górce, Szkolny Związek Sportowy „WIELKOPOLSKA” oraz MKS-W PAT” Miejska Górka.

Wyniki Indywidualne:
Szkoły Podstawowe – klasy I – III dziewczęta
Szkoły Podstawowe – klasy I – III chłopcy
Szkoły Podstawowe – klasy IV – VI dziewczęta
Szkoły Podstawowe – klasy IV – VI chłopcy
Gimnazja oraz Szkoły Ponadgimnazjalne – dziewczęta
Gimnazja oraz Szkoły Ponadgimnazjalne – chłopcy

Klasyfikacja Szkół Podstawowych:

  1. SP Lipno
  2. SP Miejska Górka
  3. SP Górka Duchowna
  4. SP Pęgów
  5. SP 2 Wronki
  6. SSP Bielawa
  7. SP Rychlik
  8. SP Grabowo Królewskie
  9. SP Wilkowice
  10. SP 67 Wrocław
  11. SP 1 Wronki
  12. SP 19 Wrocław
  13. SP Sokolniki
  14. SP 5 Rawicz-sarnowa
  15. SP 26 Wrocław
  16. SP Staw
  17. SP Kołaczkowo

Klasyfikacja Gimnazjów:

  1. Gimnazjum Lipno
  2. Gimnazjum Pęgów
  3. Gimnazjum Kołaczkowo
  4. Gimnazjum Osieczna
  5. Gimnazjum Konary

Klasyfikacja Szkół Ponadgimnazjalnych:

  1. LO Września
  2. Prywatna Szkoła Ponadgimnzajalna EDUKATOR Leszno
  3. LO 2 Leszno
  4. LO 1 Leszno

Klasyfikacja Klubów Uczniowskich:

  1. UKS ROSZADA Lipno
  2. UKS ISKRA Kołaczkowo
  3. UKS PITAGORAS Pęgów
  4. MKSz-W PAT Miejska Górka
  5. MUKS HUBERTUS Wronki
  6. OKS SOKÓŁ Wrocław
  7. LWKS Złote Piony Bielawa
  8. LKS ZUCH Rychlik

Przygotował: Stefan Polny